transport
fot. pexels.com

Wakacje tuż za rogiem. Ty już wybrałeś miejsce wyjazdu, a także miejsce warte obejrzenia i zwiedzania. Jednak została jeszcze do opracowania jedna kluczowa kwestia. Nie masz pomysłu, jakim środkiem transportu, warto wybrać się na wakacje?

Wakacje i urlop to obecnie najbardziej pożądana rzecz, przez wielu ludzi. Każdy z nas marzy, by móc choć raz w roku, wyjechać gdzieś na kilka dni i zapomnieć o pracy, problemach i swoich zobowiązaniach.

Urlop jest czymś w rodzaju ucieczki od naszej pracy. W tym czasie możemy zamknąć za sobą drzwi i wyjechać gdzie tylko mamy ochotę. Jedyne co nas może wtedy ograniczać, to koszty wakacji. Jednak organizacja, którą dobrze zaplanujemy, może nam pozwolić zorganizować ekonomiczne wakacje. A wtedy koszty wyjazdu mogą być znacznie niższe, niż wydawać by się to mogło na pierwszy rzut oka.

Podróżowanie

Aby móc cieszyć się z wakacji w pełni, warto mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Dlatego temat podróżowania, jest równie ważny, co bagaż, czy język obcy na wakacjach. Warto etap podróżowania i jego organizacji, wdrożyć na samym początku naszego planowania. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ często to właśnie ze względu na brak biletów na podróż pociągiem, zmuszeni jesteśmy zmieniać plany w ostatnich dniach przed wyjazdem.

Jaki środek transportu wybrać

W znacznej mierze, to na jaki środek transportu się zdecydujemy, wpływ ma wiele czynników.

Co wpływa na wybór środka transportu?

  • Odległość od miejsca wyjazdu – warto przeliczyć liczbę kilometrów do przejechania
  • Koszty paliwa vs. Koszty biletów – czasami podróż pociągiem jest znacznie tańsza, niż jazda samochodem
  • Czas przejazdu – musisz zdecydować, czy jesteś w stanie sam jechać samochodem w daleką podróż. W takiej sytuacji warto mieć przy sobie osobę, która będzie mogła Cię zastąpić za kierownicą, gdy Ty będziesz zmęczony.
  • Wybór niezależności – decydując się na podróż z przesiadkami, narażamy się na to, że możemy się spóźnić lub pogubić na dworcu, którego nie znamy. Jadąc swoim samochodem, od nikogo nie jesteśmy zależni.
  • Ilość osób, z którymi podróżujemy – wiadomo, że im więcej osób w samochodzie, tym podróż jest tańsza. Jeśli na paliwo złożą się 4 osoby, to koszty się podzielą. Niestety w pociągu czy w samolocie, każdy płaci za siebie. I sumarycznie koszty wyjdą znacznie wyższe, niż przy podróży samochodem.
  • Nie wszędzie można dojechać samochodem/pociągiem/autobusem
  • Choroba lokomocyjna lub strach przed lataniem – w znacznej części, ludzie decydują się na podróż samochodem, ponieważ boją się podróżować publicznymi środkami transportu.

Nie ważne, na jaki środek transportu się zdecydujesz. Istotne jest jednak to, aby wybrać taką opcję, która zapewni nam bezpieczeństwo i relaks podczas podróży. Jeśli lubisz jazdę samochodem, a prowadzenie auta przez wiele godzin Cię nie męczy, to śmiało zdecyduj się na samochód. Jeśli jednak nie czujesz się pewnie za kierownicą w nowym miejscu, a także czytanie książki w pociągu sprawia Ci przyjemność, to wybór idealnie padnie na podróż pociągiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here