bagaż
fot. pexels.com

Zaplanowałeś urlop i w końcu możesz zacząć pakować swój bagaż? Jednak nie jest to dla Ciebie tak oczywiste, od czego zacząć pakowanie, jak i organizację wszystkich niezbędnych rzeczy? Zastanówmy się więc razem, od czego zacząć sortowanie rzeczy, które umieścimy w walizce lub torbie.

Organizacja

Na pierwszy miejscu warto skupić się na zorganizowaniu potrzebnych rzeczy. Odpuść sobie bieganie z walizką po całym mieszkaniu i pakowaniu do niej pierwszych napotkanych rzeczy, tłumacząc sobie „przyda się”. Absurd! Tak naprawdę, większość spakowanych przez nas rzeczy, nie jest wyjęta nawet z walizki podczas urlopu. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Dzieje się tak dlatego, że pakujemy rzeczy bez zastanowienia. Dlatego potem dźwigamy ze sobą 3 walizki, choć spokojnie wystarczyłaby tylko jedna.

Zorganizuj jedno miejsce

Załóżmy, że pakujesz walizki w salonie. Rozsądny pomysł. Robiąc to w sypialni lub w garderobie – lub w miejscu, gdzie mamy dostęp do szafy z ubraniami, ryzykujemy, że zapakujemy znacznie większą ilość ubrań. Zastanów się, na ile dni wyjeżdżasz i jakie rodzaje ubrań będą Ci potrzebne.

Kolejnym zadaniem jest etap, zbierania rzeczy w jedno miejsce. W tym celu przejdź się po domu i zbieraj niezbędne dla Ciebie rzeczy. W pierwszej kolejności skompletuj ubrania i obuwie. Wszystko co zechcesz zabrać ze sobą przynieś do pokoju, w którym będziesz się pakować. Nie wrzucać od razu rzeczy do walizki, bo potem będziesz je i tak wyciągać, aby ułożyć odpowiednio.

Zbiorowisko rzeczy

Kiedy udało Ci się zebrać wszystkie niezbędne rzeczy do pokoju, teraz przyszła pora na analizę. Przekonasz się, że kiedy to wszystko raz jeszcze przejrzysz, to na pewno wśród tych rzeczy znajdziesz coś, czego na pewno nie potrzebujesz. Dlatego raz jeszcze przeglądnij co dokładnie zebrałaś w pokoju i odstaw to czego jednak nie potrzebujesz.

Dobra selekcja rzeczy przed wyjazdem jest kluczową sprawą, ponieważ nie ponosisz dodatkowych kosztów za nadbagaż, a ponadto nie musisz obawiać się, że nie zmieścisz wszystkich rzeczy do bagażnika.

Pakowanie walizek

Kiedy miejsce wyjazdu jest już zaplanowane na mapie, a Ty z wielką niecierpliwością czekasz na dzień wyjazdu, nie zapomnij o odpowiednim ułożeniu rzeczy w walizce. Co to znaczy odpowiednie ułożenie? Załóżmy, że do jednej walizki pakujesz ubrania, jak i rzeczy podręczne, które mogą przydać się w podróży.

W takim przypadku warto ubrania, jak i rzeczy mniej istotne podczas pokonywania trasy, umieścić na samym dnie torby. A na wierzchu zapakować przedmioty, które mogą okazać się potrzebne w niedługi czasie. Są to np. słuchawki do telefonu, Twoja ulubiona książka, czy też czasopismo.

Jedzenie

Jeśli chcesz zabrać ze sobą niewielkie zapasy jedzenia, warto zadbać, by była do tego przeznaczona osobna torba. A także należy ją odpowiednio zabezpieczyć przed podróżą, by coś nie uszkodziło opakowań z jedzeniem czy butelek z napojami. Nie ma bowiem nic gorszego, jak rozlany sok czy jogurt w samochodzie.

Zacznij urlop od wypoczynku, a nie od sprzątania samochodu po przyjeździe w miejsce docelowe. Podróżowanie zaplanuj w taki sposób, aby nic nie popsuło Ci Twoich wymarzonych i długo wyczekiwanych wakacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here