wycieczki do Lwowa

Planując wycieczki do Lwowa, każdy podróżnik oczywiście sam decyduje, jaki budżet zamierza przeznaczyć na wyjazd. Aby jednak w przybliżeniu wiedzieć, ile pieniędzy ze sobą zabrać, przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik z cenami we Lwowie. Restauracje, noclegi, produkty w supermarketach, kursy walut i pamiątki.

Kurs wymiany walut we Lwowie

Na Ukrainie kurs jest niestabilny, więc możemy tylko założyć, ile będzie kosztować dana waluta, nawet za kilka dni. Może się zdarzyć, że kurs w kantorach lwowskich gwałtownie skacze w górę lub odwrotnie – w dół. Dlatego radzimy obcokrajowcom, aby trzymali pieniądze w polskich złotych, dolarach lub euro i wymieniali je w razie potrzeby.

Oto ceny walut z lutego 2020 r. (dane mogą się zmieniać codziennie):

 • Dolar – 24,45 / 24,52
 • Euro – 26,90 / 27.05
 • PLN – 6,28 / 6,35

W centrum Lwowa jest wiele kantorów, więc ich znalezienie nie będzie problemem, choć wiele z nich schowane jest w sklepikach np. z pamiątkami. Walutę można również wymienić w bankach. Czasami Lwów może wymieniać waluty po niższym kursie i kupować po wyższym. Wybór należy do ciebie.

Ceny żywności we Lwowie

We Lwowie prawie na każdym kroku są restauracje i kawiarnie, w których można zjeść pysznie w różnych kategoriach cenowych.

W bistro lub pizzerii budżetowej za pełny obiad trzeba będzie zapłacić średnio od 100 do 200 UAH. Wśród takich lokali dużą popularnością cieszą się Puzata Chata, Time to Eat, Town, Intempo i Open. W wielu z nich zapłacimy za wagę jedzenia – na ogół cena obowiązuje za 100g. W Open można spróbować tylko zdrowej żywności za 21 UAH / 100 g. Na metkach z cenami podano kaloryczność potraw i czas gotowania. Dlatego jeśli przestrzegasz swojej diety warto zjeść właśnie tutaj.

Aby pokazać, jaki będzie średni rachunek za pełny lunch, weźmy na przykład pozycje z menu Belly House:

 • Sałatka Olivier – 24 hrywien
 • Barszcz z mięsem – 24 hrywien
 • Pączki – 6 hrywien
 • Domowy kotlet – 26 hrywien
 • Puree ziemniaczane – 24 hrywien
 • Herbata 500 ml – 28 UAH

Razem – 132 hrywien. Tanio, a co najważniejsze – bardzo satysfakcjonująco!

W pizzeriach bistro różne rodzaje pizzy będą kosztować od 60 do 150 UAH.

A jeśli zdecydujesz się wybrać lokal w centrum Lwowa, średni czek wyniesie 200-300 UAH. W znanych restauracjach z wyśmienitą kuchnią trzeba będzie zapłacić od 400-500 UAH.

Jeśli chcesz wypić pyszną kawę z deserem w przytulnej kawiarni – bądź przygotowany na zapłacenie od 70 do 200 UAH.

Ceny produktów we Lwowie – supermarkety i sklepy

Przeważnie ceny żywności we Lwowie w małych sklepikach w centrum są oczywiście zawyżone. Dlatego radzimy kupować niezbędne towary w supermarketach. Średni koszt produktów w nich:

 • Chleb – od 14 hrywien
 • Jajka 10 szt. – od 20 UAH
 • Mięso 1 kg: kurczak – 60-140 UAH, wieprzowina – 105-142 UAH, wołowina – 88-153 UAH
 • Warzywa 1 kg: ziemniaki – od 13 UAH, marchew – od 5,50 UAH, ogórki – od 70 UAH (w okresie zimowym), pomidory – od 58 UAH (w sezonie zimowym)
 • Kiełbasa 1 kg – od 295 UAH
 • Ser 1 kg – od 148 UAH

Zimą ceny warzyw są bardzo wysokie, a w okresie letnim niskie. Aby przygotować obiad z ziemniaków, kurczaka i sałatki z ogórków i pomidorów, trzeba będzie zapłacić około 130 UAH.

Ceny pamiątek we Lwowie

W sklepach z pamiątkami jest bardzo duży wybór różnorodnej biżuterii, pięknych bibelotów, naczyń, ubrań, pocztówek i wszystkiego czego dusza zapragnie. Ceny magnesów zaczynają się średnio od 20-30 UAH.

przez Karpaty na Ukraine

Ceny za noclegi we Lwowie

Miasto ma wiele opcji zakwaterowania: od hosteli po eleganckie hotele i apartamenty. Ceny odpowiednio też są różne. Np. cena za pokój dla dwojga w dobrym trzygwiazdkowym hotelu, który znajduje się blisko centrum – 1600 UAH, a śniadanie jest wliczone w cenę. Wynajem przeciętnego mieszkania na dzień – od 600 UAH.

Ceny za transport

Podróż tramwajem lub trolejbusem kosztuje 7 UAH przy zakupie biletu u kierowcy, a przy płatności online – 6 UAH. Tak, we Lwowie za przejazd można zapłacić za pomocą aplikacji Privat24, co jest bardzo wygodne, szczegółowe instrukcje są zapisane w tramwajach i trolejbusach. Jazda na gapę się nie opłaca, bowiem za brak biletu można dostać mandat w wysokości 150 UAH.

Tramwaj we Lwowie

Chcielibyśmy podkreślić, że w tramwajach i trolejbusach we Lwowie bilety należy kupować samodzielnie i kasować (specjalne oznaczenie na bilecie na specjalnych małych urządzeniach lub w aplikacji Privat24). Pragniemy podkreślić, że bilet bez znaku skasowania jest nieważny! Nadal trzeba będzie zapłacić grzywnę, nawet jeśli nie wiedziało się o tych zasadach. Wielu turystów przyjeżdża do Lwowa pociągiem lub autokarem rejsowym i wsiada w tramwaj w pobliżu dworca kolejowego. Więcej informacji na temat wycieczki z Przemyśla do Lwowa zobaczysz na stronie Kresy – biuro podróży z przemyśla.

Opłata za przejazd minibusem – 7 UAH. Jedna przejażdżka taksówką kosztuje od 80 UAH, wszystko zależy od odległości.

Ile więc ile pieniędzy turysta powinien zabrać ze sobą? Zróbmy obliczenia. Cena pokoju hotelowego dla dwojga ze śniadaniem – 1600 UAH. Posiłki w restauracjach w centrum miasta będą kosztować około 1500 UAH na rodzinę dziennie. Lwów ma wiele oryginalnych kawiarni, restauracji i kawiarni, a także dobrze rozwiniętą turystykę gastronomiczną.

Przygotuj się na to, że chcesz spróbować wszystkiego, a różnorodność asortymentu sprawi, że Twoje oczy będą rozbiegane! Zrób listę muzeów, które chcesz odwiedzić, pożądane pamiątki z prezentami i ciesz się wspaniałymi wakacjami we Lwowie! Pamiętaj, że w wielu miejscach bez problemu zapłacisz kartą płatniczą, a na bazarkach z pamiątkami sprzedawcy chętnie przyjmą również złotówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here