Sprzedam wczasy

Zbliża się czas wyjazdów urlopowych, wakacje to idealny czas na wycieczkę zagraniczną. Biura podróży oferują wtedy największą ilość wycieczek zarówno krajowych, jak i zagranicznych. W ofercie wycieczek zagranicznych możemy przebierać jak w ulęgałkach. Dostępne są zarówno wyjazdy bliższe, w granicach Europy, z których najpopularniejsze kierunki to na przykład Hiszpania, Grecja, Turcja czy Egipt. Możemy również zdecydować się na wyjazd w nieco dalsze zakątki, na przykład do Chile lub Chin. Im dalszy wyjazd, tym droższy, ze względu na dużo wyższą cenę biletów lotniczych. A co zrobić, by obniżyć koszty naszych zagranicznych wakacji…?

Warto naszą podróż zaplanować już wcześniej. Dzięki temu możemy liczyć na skorzystanie z oferty first minute, czyli rezerwacji wczasów z bardzo dużym wyprzedzeniem, co spowoduje otrzymanie na nie dość dużego rabatu. Takie postępowanie niesie jednak ze sobą ryzyko tego typu, że rezerwując wyjazd dużo wcześniej możemy nie otrzymać urlopu od pracodawcy, plany urlopowe nie są jeszcze gotowe, jak również może się zdążyć inna losowa sytuacja uniemożliwiająca nam wyjazd, chociażby prozaicznie złamiemy nogę.

W celu obniżenia kosztów wycieczki zagranicznej postępowanie może być również zupełnie odwrotne – rezerwacja wakacji przed samym wyjazdem umożliwi nam skorzystanie z oferty last minute, czyli w zasadzie „na ostatnią chwilę”. Biura podróży chętnie pozbywają się ostatnich miejsc na wycieczce w często bardzo atrakcyjnych cenach i nie ma się co dziwić – wolą sprzedać dużo taniej, ponieważ największy koszt wycieczki to koszt przelotu, a samolot i tak poleci. Wycieczka kupiona w ofercie last minute niczym nie ustępuje wycieczce kupionej w normalnej, standardowej ofercie. Trzeba tylko szybko się decydować, bo oferty tego typu często rozchodzą się jak świeże bułeczki,, no i potem dość szybko się spakować.

Jest jeszcze jedna strategia, w jaki sposób oszczędzić na wycieczce zagranicznej oferowanej przez biuro podróży. Często w okresie wakacyjnym na różnego typu portalach społecznościowych pojawia się dużo ofert typu „sprzedam wczasy”. Tak jak było napisane wcześniej, często sytuacje losowe powodują, że ludzie nie mogą wybrać się na zakupioną z dużym wyprzedzeniem wycieczkę zagraniczną. Nie mogą z niej również zrezygnować, bo w takim wypadku przepadłaby zaliczka, którą wpłacili. Najlepszym rozwiązaniem jest wtedy odstąpienie wczasów komuś innemu. Jeśli do wyjazdu jest jeszcze trochę czasu, jest to możliwe, a biuro podróży zajmie się wszystkimi formalnościami. Dzięki temu nasza wycieczka zagraniczna może być nawet kilkaset złotych tańsza.

Podsumowując, jeśli mamy ochotę wyjechać na wakacje z biurem podróży i nie wydać na taki wyjazd fortuny, skorzystajmy z ofert first minute, lub last minute. Możemy również śledzić popularne portale społecznościowe lub strony internetowe poświęcone tematyce podróży i znaleźć tam ogłoszenie sprzedam wczasy. W takiej ofercie również możemy liczyć na bardziej atrakcyjną cenę naszego zagranicznego wyjazdu.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułGdzie na wakacje w marcu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here