książki
fot. pexels.com

Zdarza Ci się słyszeć od znajomych, że dziwią się, jak można tracić czas na wakacjach, czytając książki? Zapewne słyszałeś to nie raz. Spora liczba osób nie lubi czytać książek, tym bardziej nie robią tego na wakacjach. Jak zatem przyznać się znajomym, że aktywne wakacje nie są naszymi wymarzonymi wakacjami, a bardziej satysfakcjonujące będą dla Ciebie leniwe wakacje.

Twoje wakacje marzeń

Być może spędzasz grupowe wakacje ze znajomymi, ale jest Ci wstyd się przyznać, że wolisz spędzić czas na plaży, czytając ulubioną książkę, niż pływać w za zimnej (dla Ciebie) wodzie. Nie rób tego! Nie rezygnuj ze swoich wakacji marzeń, dlatego by móc zadowalać inne osoby. Pamiętaj, że to również Ty musisz naładować swoje baterie nową i świeżą energią.

Spędzaj swoje wakacje tak, jak lubisz. Jeśli sprawia Ci satysfakcję leżenie na leżaku, popijanie dobrego piwa i czytanie fascynującej książki to to rób. Nie żyjesz za kogoś, tylko żyjesz według swoich zasad i preferencji. Jeśli kogoś nie interesuje czytanie książek, to tego nie robi. Podobnie jest z Tobą. Jeśli nie lubisz pływania, a może nawet nie umiesz pływać, to nie zmuszaj się na siłę.

Decyduj o sobie

Kieruj swoim wolnym czasem, tak jak Ci to pasuje. To, że wyjechaliście ze znajomymi na wspólne wakacje nie oznacza, że musicie spędzać ze sobą niemal każdą godzinę dnia. Zaproponuj, że teraz chcesz poczytać książkę w samotności, bo to sprawia Ci radość i daje ogromną satysfakcję. Tylko dzięki szczerej rozmowie, możesz odnieść upragniony pozytywny efekt, bez zbędnych rozmów i tłumaczeń.

Książki rozwijają naszą wyobraźnię

Nic dziwnego, że lubisz czytać, bo dzięki powieściom, możemy przenieść się w zupełnie inny wymiar czasu. Nasza wyobraźnia pracuje na najwyższych obrotach. A gdy czytamy na wakacjach, możemy odciąć się od tego co dzieje się wokół i przenieść się myślami tam, gdzie akurat jest nam dobrze.

Wybierz książkę, którą zawsze chciałeś przeczytać

Decydując się na zabranie książki na wakacje, zdecyduj się na taką, którą zawsze chciałeś przeczytać. W ten sposób poczujesz, że podczas tych wakacji nad morzem, nie tylko odpoczywasz, ale także spełniasz swoje zachcianki, czy marzenia. A chyba o to w tym wszystkim chodzi, aby wrócić z wakacji nie tylko wypoczętym, ale także zadowolonym.

E-book lepszym pomysłem

Wybierając się na weekend nad morzem lub organizując wyjazd w góry, warto przemyśleć ile mamy wolnego miejsca. Często zdarza się, że przy pakowaniu okazuje się, że możemy ze sobą zabrać maksymalnie jedną książkę, którą jeszcze zmuszeni jesteśmy wcisnąć na siłę do walizki. Niestety kończy się to często uszkodzeniem okładki i kolejnych stron.

Podczas pakowania, zamiast tradycyjnej i papierowej książki, warto zabrać ze sobą tablet. Dzięki temu, w formie e-booka, możesz mieć tyle książek ile tylko zmieści Twoja pamięć. A ponadto, książki nie ulegną zniszczeniu w podróży, a także nie będą narażone na zasypianie piaskiem wszystkich stron. Znacznie łatwiej jest zadbać o czytnik e-booka, niż o wielostronicową książkę, podczas podróży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here