sopot
fot. pexels.com

Marzysz o wakacjach nad polskim morzem? Uwielbiasz pływać, ale nie wiesz gdzie warto pojechać, aby wrócić z zadowoleniem? Wybierz polskie miasta, które znajdują się na północy kraju, gdzie znajdziesz w pobliżu dostęp do morza.

Wakacje w Trójmieście

Idealnym miejscem na wakacje nad morzem, będą okolice Trójmiasta. Polskie miasta takie jak Sopot, Gdańsk i Gdynia, idealnie sprawdzą się na rodzinne wakacje. Nie tylko ze względu na perfekcyjne położenie blisko morza, ale również ze względu na duże atrakcje turystyczne.

Molo w Sopocie

Molo, które znajduje się w Sopocie, jest najbardziej pożądanym obiektem rekreacyjnym, a także imprezowym nad morzem. Często możemy słyszeć, że to również w pewien sposób wizytówka kurortu, którą przyciąga tysiące turystów. Nic w tym dziwnego, bowiem spacerując przez molo, można podziwiać piękne widoki morza i fal. Korzystając z pięknej i słonecznej pogody, nasze ciało nabierze letniej opalenizny, dzięki czemu będziemy mogli zrezygnować z wizyty w solarium.

Całość terenu dzieli się na dwie części. Jedna z nich jest lądowa, a druga drewniana. I  często to właśnie ta część drewniana cieszy się największą popularnością u osób odwiedzających miejscowości usytuowane nad morzem.

Atrakcje w Trójmieście

W Sopocie możemy znaleźć zabytkową fontannę, która idealnie sprawdzi się na wakacyjnych zdjęciach, które będą świetną pamiątką. Dodatkową atrakcją jest także latarnia morska, która udostępnia swoim turystom punkt widokowy. Są to dwa miejsca, które zrzeszają w ciągu dnia najwięcej turystów. Nie można jednak pominąć wielu restauracji i lokali gastronomicznych, które goszczą przez cały rok mnóstwo klientów.

Wakacje nie tylko latem

Czy na wakacje zimą można jechać? Czemu by nie! Wakacje, które organizujemy poza sezonem nie tylko wyjdą nas finansowo znacznie taniej, ale również unikniemy wielkich tłumów. Dużym plusem wakacji zimowych, są dostępne wtedy lodowiska, na których jazda na łyżwach jest samą przyjemnością.

Imprezy zorganizowane

Sopot jest idealnym miejscem jeśli interesujesz się imprezami promocyjnymi lub zorganizowanymi. Bowiem często możemy znaleźć reklamy informujące nas o letnim kinie czy imprezie w latach 80, które odbywają się właśnie w Sopocie. Opcji jest dużo do wyboru i wiele zależy od organizatorów i dostępnych możliwości. Jedno jest jednak pewne, że wakacje nad morzem nigdy Cię nie zawiodą. W tej lokalizacji każdy znajdzie coś dla siebie interesującego, co spełni jego oczekiwania. Ponadto wakacje w Trójmieście, cieszą się od wielu lat największą popularnością.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWymarzone wakacje za granicą
Następny artykułWyjazd w góry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here