ekonomiczne wakacje
fot. pexels.com

Czy zdarza Ci się, że rezygnujesz z wakacji, bo po prostu przerażają Cię koszty, które należy ponieść? Być może nie raz miałeś okazję gdzieś wyjechać, nawet na kilka dni, ale zrezygnowałeś z powodów finansowych? Nie zawsze urlop musi wskazywać na poniesienie dużych kosztów. Przeczytaj poniższe wskazówki, a dowiesz się, jak wygląda tańsza organizacja wakacji.

Dowiedz się, jak zorganizować ekonomiczne wakacje, dzięki którym spędzisz miło czas, a nie wydasz na to wielkiej fortuny.

Termin wyjazdu

Zdajemy sobie sprawę, że kluczową rzeczą jest miejsce wyjazdu. Ale równie istotny jest termin, podczas którego planujesz wakacje. Jeśli zdecydujesz się na letnie wakacje nad morzem, musisz liczyć się z tym, że koszt noclegów w tym okresie będzie znacznie droższy. A co gdyby tak, w okresie letnim zaplanować swój urlop w górach? Nie tylko znacznie mniejsze pokryjesz koszty za nocleg, to jeszcze unikniesz tłumów.

Nocleg

Tutaj pojawia się kluczowe pytanie, jak zarezerwować hotel. W takiej sytuacji, warto skorzystać z aplikacji, która pomoże Ci porównać ze sobą warunki noclegu, jak i koszty, które trzeba pokryć. Dzięki temu możesz wybrać satysfakcjonujący Cię hotel, w dodatku za niską cenę.

Wyżywienie

Spędzasz wakacje w Trójmieście? Byłoby fantastycznie móc spróbować nad polskim morzem, świeżej i ciepłej ryby z frytkami. Jest to obowiązkowe menu w całym jadłospisie. Jak zatem zjeść coś dobrego, a nie stracić przy tym fortuny? Jeśli zdecydowałeś się na wynajęcie domku nieopodal plaży, to nie ma problemu. Możesz sprawnie zrobić zakupy w pobliskim sklepie i zrobić samodzielnie obiad. Jeśli jednak zarezerwowałeś hotel, niestety nie będziesz mieć dostępu do kuchni. Ale nic straconego. W takim przypadku, przed wyjazdem, sprawdź listę niedalekich restauracji. Porównaj ze sobą menu, ceny, ale również opinię. Dzięki temu na wakacjach, nie stracisz czasu na przeglądanie ofert okolicznych knajp.

Zwiedzanie

Jeśli aktywne wakacje są dla Ciebie, to na pewno będziesz chciał skorzystać z możliwości zwiedzania zabytków, jak i równie ciekawych innych miejsc. W takim przypadku warto przed urlopem przejrzeć przewodniki i zaplanować co warto zobaczyć i w które dni. Może uda Ci się znaleźć w planie zwiedzania, dni w których niektóre atrakcją są darmowe lub ze zniżką. Większość miejsc możliwych do zwiedzania oferuje także zniżki dla studentów lub osób niepełnosprawnych. Z wielu zniżek i promocji mógłbyś skorzystać, ale do tego trzeba się odpowiednio przygotować.

Transport

Po co planujemy urlop? Tak naprawdę powodów jest mnóstwo. Ale głównie dlatego decydujemy się na wakacje, by móc odpocząć. Również dotyczy to odpoczynku od załatwiania spraw, czy nawet prowadzenia samochodu. Aby na wakacjach nie stracić całej wypłaty na taksówki, warto zaopatrzyć się w rozkład pobliskiego autobusu, a także sprawdzić linie tramwajowe. Być może znacznie taniej wyjdzie Cię podróż po mieście komunikacją miejską, aniżeli własnym autem. Dodatkowym atutem jest fakt, że do obiadu możesz śmiało skosztować wina lub innego alkoholu.

Jak widzisz, istnieje kilka trików, które pozwolą Ci zaplanować podróż w niższych kosztach niż początkowo przypuszczałeś. Jedyne czego potrzebujesz, to dobrej i rozsądnej organizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here