pociąg
fot. pexels.com

Zbliżamy się do gorącego okresu wakacyjnego. Przyszła pora, by zacząć myśleć nad organizacją swojego urlopu. Zaraz po wyborze miejsca wyjazdu, pojawiają się pytania, jak dostać się na nasze wymarzone wakacje. Czy zdecydować się na podróż samochodem, czy może jednak poszukać opcji dojazdu dzięki aplikacji Bla bla car, a może jednak wybrać jazdę pociągiem?

Czy podróżowanie pociągiem jest odpowiednią formą transportu, jeśli planujemy wakacje?

Daleka trasa

Załóżmy, że mieszkasz na południu Polski, a Twoje aktywne wakacje, organizujesz na północy kraju. Chcesz spędzić je w tym roku nad polskim morzem. Ale co w przypadku, gdy Twoja osoba towarzysząca nie ma prawa jazdy, a Ty sam nie chcesz prowadzić samochodu przez kilka dobrych godzin? Nie każdy ma na tyle siły i odwagi, by wyruszyć w podróż samochodem, która miałaby trwać około 7 godzin – kierując w pojedynkę. Znacznie bezpieczniej czujemy się mając przy sobie kogoś, kto również ma prawo jazdy. I w przypadku naszego złego samopoczucia, będzie mógł nas zastąpić za kierownicą.

Organizacja

Niestety, okazuje się, że jedynym kierowcą podczas wakacji jesteś Ty. Dlatego jazda samochodem do najpiękniejszego miejsca Polski – odpada. Poszukajmy więc dobrej alternatywy. Przecież to nie od razu musi oznaczać, że jesteś zmuszony zrezygnować ze swojego urlopu. Dobra organizacja wakacji może być ciężka, ale owoce jej będą słodkie.

Podróż pociągiem

Coraz więcej osób decyduje się na podróż pociągiem. Dlaczego, tak chętnie ludzie korzystają z tej opcji komunikacji?

Podróż pociągiem nie tylko jest o wiele wygodniejszą formą podróży, niż jazda samochodem, to również nie musimy się niepokoić o to, że zaśniemy przed kierownicą. Jeśli Twoje wakacje planujesz spędzić nad morzem, to koniecznie przemyśl podróż pociągiem. Warto także wziąć pod uwagę, że kupując bilet znacznie wcześniej, zaoszczędzisz pewną sumę pieniędzy, ponieważ bilety wtedy są znacznie niższe. A przecież kto nie chciałby zorganizować ekonomicznych wakacji?

Pozytywne strony podróżowania pociągiem

Ktoś, mógłby się zapytać, dlaczego tak chętnie korzystamy z opcji podróżowania pociągiem. Zacznijmy od początku. Jadąc pociągiem na drugi koniec Polski, nie musisz martwić się o stan techniczny swojego samochodu. Jak wiadomo, pociąg również nie jest niezawodny. Ale jeśli coś pójdzie nie tak, to nie Ty będziesz zmuszony szukać alternatywy i rozwiązania problemu.

Nie da się także pominąć faktu, iż fotele w pociągu są wygodne, a co za tym idzie, bez problemu będziesz mógł przespać całą drogę lub skupić się na czytaniu zaległej książki.

Jedynym Twoim obowiązkiem, będzie dopilnowanie rezerwacji i kolejno kupno biletów na odpowiednią godzinę. A także przyjście punktualnie na peron, z którego odjeżdża Twój pociąg. Cała podróż i to jak ją spędzisz zależy od Ciebie. Ale często spotkać się możemy z sytuacją, gdzie podróżujący pociągiem pracują, czytają, słuchają muzyki lub przesypiają całą podróż. Jednak pewne jest to, że na pewno nie wysiądziesz z niego wykończony ciągłą jazdą. Bez problemu możesz rozprostować nogi i przejść się po pociągu, tym samym nie przerywając jazdy. Dzięki temu nie opóźniasz swojego przyjazdu na miejsce docelowe.

Jeśli nigdy nie miałeś okazji jechać pociągiem, to wyjazd nad morze, może okazać się idealnym pretekstem, by choć sam spróbować przejechać tym środkiem transportu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here