podróże samochodem
fot. pexels.com

Nie satysfakcjonuje Cię podróż pociągiem, a aplikacje typu Bla bla car nie są dedykowane dla Ciebie? Wolisz być niezależny i podróżować swoim własnym samochodem? Nic tego nie wyklucza. Aby spędzić wakacje marzeń, warto podejmować takie kroki podczas organizacji, które Cię zadowolą i umilą nie tylko podróż, ale i całe wakacje.

Wakacje w kraju

W obecnej sytuacji epidemiologicznej, ciężko zaplanować podróż zagraniczną, dlatego ograniczamy się tylko do granic naszego kraju. Ale przecież i tutaj są najpiękniejsze miejsca, których być może nie miałeś okazji zobaczyć. A właśnie dzięki podróżowaniu swoich samochodem, masz możliwość zwiedzenia czego tylko chcesz.

Miejsce docelowe

Kierując się na miejsce wyjazdu, możesz skrupulatnie przejść proces organizacji i sprawdzić czy po drodze nie mijasz wartych obejrzenia miejsc. Być może blisko trasy, którą będziesz jechać, znajdują się ruiny zamku, którego nigdy nie miałeś okazji widzieć na żywo. Albo z pobliskiej góry, można zobaczyć najpiękniejszy widok, na pobliskie okolice. Czy nie warto zatrzymać się choć na chwilę, by zobaczyć coś nowego?

Jadąc samochodem, mamy znacznie więcej możliwości i brak jakichkolwiek ograniczeń. A przecież w wakacjach o to chodzi. O to, by nie patrzeć na zegarek, tylko cieszyć się chwilą. Nie ważne czy spędzasz wakacje z ukochanym, czy może organizujesz wakacje grupowe ze znajomymi.

Niezależność

Największą zaletą podróżowania samochodem, jest nasza niezależność. Nie musimy trzymać się twardo ustalonych godzin, które obowiązują przy podróżowaniu pociągiem lub z innym kierowcą. Gdy Ty sam prowadzisz samochód, to śmiało możesz zadecydować, jaki jest plan podróży. Jeśli chcesz coś zobaczyć po drodze, lub zatrzymać się na obiedzie w restauracji, o której tyle słyszałeś, ale znajduje się ona za daleko Twojego domu, to to jest idealny czas.

Jeśli spędzasz aktywne wakacje na drugim końcu Polski, to tym bardziej szkoda byłoby zaprzepaścić taką okazję i nie móc zobaczyć ciekawych miejsc po drodze. A jest na pewno wiele do zwiedzania. Wszystko zależy od Twoich gustów i preferencji. Jeśli lubisz spacerować po górach, to nie sposób nie zatrzymać się po drodze w poszukiwaniu pięknych widoków.

Dobra organizacja

Aby jednak w Twoją podróż, nie wkradł się chaos, warto skupić się na dobrej organizacji. O tym jak zaplanować podróż, wspominaliśmy już wcześniej. Ale w tym momencie nie sposób nie wspomnieć, jak kluczową rolę odgrywa komunikacja z osobami, z którymi będziemy jechać samochodem. To, że Ty jesteś kierowcą i samochód należy do Ciebie to ważna informacja. Jednak w przypadku, gdy deklarujesz się, że jedziecie w twardo ustalone miejsce wyjazdu, powinieneś trzymać się reguł, ponieważ to nie są tylko Twoje wakacje.

Dlatego istotne jest to, aby swoich towarzyszy podróży, traktować tak, jak sam chciałbyś być potraktowany na ich miejscu. Jeśli marzysz o tym, by zobaczyć coś po drodze, wspomnij o tym przed wyjazdem. Wszystko jest kwestią negocjacji i dogadania się między sobą. A dzięki temu bez problemu można dojść do kompromisu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here