fot. pexels.com

Planujesz urlop? Zaczynasz organizację i pomału zbierasz niezbędne rzeczy do swojego bagażu? Ale chwila! Nie wiesz jeszcze czy zabrać ze sobą walizkę na kołkach, czy jednak zdecydować na torbę, która weźmiesz na ramię. Co warto wybrać tak, aby nie tylko wszystko zmieścić, ale również by było Ci wygodnie w podróży.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze torby na wakacje? Czy walizka na kółkach ma jakieś słabe punkty? Co wybrać, by nie żałować decyzji?

Nie ważne, czy organizujesz ekonomiczne wakacje, które spędzisz w Polsce, czy też za granicą. Przed każdym wyjazdem, musimy wiedzieć, jak zaplanować podróż, aby minęła nam nie tylko bezpiecznie, ale również wygodnie. Czy zdarzało Ci się, że jechałeś obładowany rzeczami na wakacje, a ostatecznie wystarczyła Ci połowa rzeczy, które ze sobą zabrałeś? Zapewne nie raz. Jest to często spotykana sytuacja wśród wielu osób. Jak zatem tego uniknąć?

Pakując bagaż

Przed wyjazdem, przyszła pora na jedną z najważniejszych rzeczy, czyli spakowanie swojego bagażu. Tutaj pojawia się pytanie. Spakować się do walizki na kółkach, czy do torby na ramię?

Walizka na kółkach – jej dobre strony

  • Więcej miejsca – pakując swoje rzeczy do walizki, na pewno będziesz mógł zabrać ich znacznie więcej. Choć to też zależy od jej rozmiarów. Bowiem są i torby na ramię, które objętościowo mogą być równie duże. Jednak w takiej walizce, na pewno nic nie ulegnie zniszczeniu.
  • Praktyczne przenoszenie – jeśli zdecydowałeś się na podroż pociągiem, to wybór walizki na kółkach, będzie idealną opcją. Dlaczego? Dużo łatwiej i sprawniej przejedziesz z nią przez wagon, niż przenosząc ciężką torbę na ramieniu, między innymi pasażerami.
  • Bezpieczeństwo dla przedmiotów – jeśli na wakacje zabierasz ze sobą laptopa lub tablet, to z pewnością większe bezpieczeństwo i ochronę przed uszkodzeniem, zapewnisz mu przewożąc go w walizce na kółkach.

Torba na ramię – jej dobre strony

  • Wszystko pod ręką – jeśli zdecydowałeś się na podróż z przesiadkami i przykładowo będziesz potrzebował wyjąć z torby dodatkową bluzę, bo odczujesz zimno, to torba podręczna nie sprawi Ci problemu. Natomiast otwarcie dużej walizki w pociągu lub na dworcu, może okazać się problematyczne.
  • Podręczna i wygodna – Mając przy sobie torbę na ramię, z dużą łatwością możemy wyciągać potrzebne nam rzeczy. Ale także, jeśli kupimy coś po drodze, nie będzie problemu, aby dołożyć do niej kilka dodatkowych rzeczy.
  • Możemy mieć ją obok siebie – podróżując pociągiem, miejsce na walizki, jest nad nami, lub na początku wagonu. Jest to problematyczne w momencie, gdy pociąg zatrzymuje się na wielu stacjach po drodze. Często stresujemy się, czy nikt nam nie ukradnie bagażu. Zabierając ze sobą torbę podróżną, możemy mieć ją pod swoim fotelem lub nogami. Nie jest ona dużo i bez problemu się zmieści obok naszego miejsca.

Przy wyborze bagażu, przede wszystkim kieruj się tym, co ze sobą przewozisz. Tak, aby Twoje rzeczy nie uległy zniszczeniu podczas podróży. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę ile rzeczy tak naprawdę chcemy zabrać. Nie wszystko bowiem może zmieścić się do podręcznej torby na ramię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here