fotografia wakacje
fot. pexels.com

Decydując się na kupno telefonu, każdy z nas zwraca szczególną uwagę na aparat i jego możliwości. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem świat social media i portali społecznościowych, opanowały już w dużej mierze codziennie zdjęcia. Zwłaszcza te wykonywane w stylu selfie lub flatlay.

Dlaczego tak często robimy zdjęcia na wakacjach? Co najczęściej fotografujemy i gdzie trafiają nasze zdjęcia?

Wyjeżdżając na wakacje marzeń, każdy z nas uwiecznia niemal wszystkie odwiedzone miejsca na fotografiach, które wykonywane są z użyciem telefonu. Niektórzy wykonują zdjęcia odruchowo lub przypadkowo. Bez szczególnego przyłożenia się do zadania. Jednak większość z nas, podczas robienia zdjęć kieruje się perfekcjonizmem. Mają one być dopieszczone w każdym calu. Kombinujemy ze światłem, zbliżeniem, a kolejno filtrami, które poprawiają jakość zdjęcia.

Dlaczego zdjęcia na wakacjach są tak ważne?

Odpowiedź choć oczywista, to często o niej zapominamy. Po powrocie z wakacji, miło jest powrócić choćby tylko na fotografiach, do tych pięknych wspomnień i widoków.

Co warto fotografować?

  • Krajobraz – widoki zapierające dech w piersiach to najczęściej spotykane zdjęcia z wakacji na portalach społecznościowych u naszych znajomych. Dlatego jeśli jesteś w miejscu wyjazdu, które potrafi przyprawić Cię o łzy w oczach – ze wzruszenia – nie zapomnij zrobić perfekcyjnej fotografii. A kolejno opublikować ją na swoim kanale Social Media.
  • Swoich przyjaciół / towarzyszy podróży – czas leci szybko i czasami nie zdajemy sobie z tego sprawy, jak dużo możemy stracić na przestrzeni kilku lat. Dlatego uwieczniaj drobne, miłe chwile. Jeśli spędzasz przyjemnie czas na plaży, grając w piłkę ze znajomymi, zrób Wam kilka ciekawych fotografii. Zwłaszcza w momentach, gdy wszyscy jesteście uśmiechnięci. Gwarancja zadowolenia po kilku latach, będzie satysfakcjonująca.
  • Selfie – to jedno z najczęściej publikowanych zdjęć na portalu społecznościowym od wielu lat. Stało się niemal opcją „must have” każdych zdjęć z wakacji. Dlatego jeśli chcesz pochwalić się znajomym, jak bardzo jesteś szczęśliwy i zadowolony z wyjazdu, nie zapomnij o zrobieniu sobie selfie.
  • Zabytki – Czas ucieka nam między palcami. Nie tylko my się zmieniamy, ale także budynki, które nas otaczają. Choć zabytki, są regularnie sprawdzane pod kątem trwałości, to jednak nie da się przewidzieć niektórych destrukcyjnych wydarzeń. Dlatego warto na swoich fotografiach uwieczniać także, warte uwagi zabytki i miejsca historyczne. Takie zdjęcia zawsze będą ponadczasowe.

Zdjęcia z wakacji to nie tylko udokumentowanie całej wyprawy po to, by pochwalić się całemu światu na portalu społecznościowym np. Facebook, czy Instagram, jak wspaniałe wakacje mieliśmy. To przede wszystkim cudowna i wyjątkowa pamiątka dla nas samych.

Załóżmy, że po kilku latach, każda osoba z Twojej ekipy znajomych ma już rodzinę, dzieci i  zupełnie inne życie. Czy nie miło będzie powrócić przy wspólnym spotkaniu, do pamiątkowych zdjęć z wakacji nad morzem, czy tych spędzonych w górskich rejonach?

Dlatego nie opieraj się i nie odkładaj robienia zdjęć z wakacji na inny termin. Użyj swojego telefonu i nie oszczędzaj aparatu, czy karty pamięci. Po powrocie z urlopu wystarczy zgrać wszystkie zdjęcia na dysk zewnętrzny i powrócić do nich po kilku, bądź kilkunastu latach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here