karaiby
fot. pexels.com

Organizacja wakacji w tym roku rozpoczęła się u Ciebie dużo wcześniej? Już planujesz co zabrać ze sobą, z kim pojechać i jakie miejsce wyjazdu wybrać? Brawo! Połowa rzeczy do zrobienia już za Tobą. Zastanawiasz się, jak zarezerwować hotel? Z tym też sobie na pewno świetnie poradzisz.

Twoja paczka znajomych, z którymi spędzasz wakacje, już zdecydowała czy to będą wakacje nad morzem, czy też wybierzecie wyjazd w góry. Teraz pora przemyśleć, co warto zobaczyć i jakie najpiękniejsze miejsca możecie odwiedzić.

Kraje Skandynawskie

Upał i gorąc nie idzie z Tobą w parze? Świetnie czujesz się w wiosennej temperaturze, jednak wtedy nie masz szans na urlop? W takiej sytuacji warto wybrać się na urlop w okolice Szwecji, Norwegii czy Finlandii. Bowiem lato spędzone np. w Szwecji może Cię miło zaskoczyć. Plaże nie są wtedy tak tłoczne, jak u nas nad polskim morzem.

Interesuje Cię plaża, ale bez nadmiaru turystów? Upał nie jest dedykowany dla Ciebie? Twój wybór powinien paść właśnie na Skandynawię, przynajmniej jeśli mówimy o wakacjach w porze letniej.

Wyspy Kanaryjskie

Kto z nas nigdy nie marzył o wakacjach spędzonych na hiszpańskich plażach? Chyba każdy choć raz w życiu pomyślał, że chętnie wyjechałby w podróż na wyspy Kanaryjskie. Jaka jest najlepsza pora na takie wyjazdy? Oczywiście jesień. Dlaczego tak późno? Czemu nie zdecydować się na lipiec lub sierpień? Sprawa jest oczywista. W sezonie wakacyjnym Wyspy Kanaryjskie są oblężone od turystów i możemy się rozczarować długimi kolejkami nawet do baru na plaży.

Wyjazdy poza sezonem mają wiele plusów, z których może nie do końca zdajesz sobie sprawę. Dzięki takim terminom, nie tylko ceny są znacznie niższe, ale również turystów jest dużo mniej. Łatwiej można znaleźć wolniejszy hotel z dużo lepszymi udogodnieniami, a dodatkowo w niskiej cenie. Ponadto jednego możemy być pewni, wyjeżdżając na Wyspy Kanaryjskie – pogoda zawsze będzie udana.

Rzym

Nasze myśli jeszcze zostały pewnie na Wyspach Kanaryjskich, ale pora wrócić na ziemię. Kolejnym wartym uwagi miejscem, jest właśnie Rzym. Dlaczego właśnie, tam warto się udać? Bo to jedno z najbardziej popularnych miejsc na mapie Europy z racji bogatej historii i pięknych zabytków. Jeśli historia sztuki jest Ci bliska, jak i makaron czy pizza, to Rzym powinien znaleźć się na liście miast, które chciałabyś odwiedzić w niedalekiej przyszłości.

Jak podróż do Rzymu wygląda cenowo?

Nie spodziewaj się znacznie niższych cen, ponieważ Włochy od lat są często oblegane przez turystów i to przez okrągły rok. Dlatego państwo to okrzyknięto jednogłośnie państwem turystycznym. Nic w tym dziwnego. Wiele osób, z każdego zakątka ziemi, chce choć raz odwiedzić Rzym.

Tak naprawdę, nie ważne, jakie miejsce wyjazdu wybierzesz. Liczy się to, czy zdecydowałaś się na to konkretne miejsce na urlop z racji nacisków osób trzecich, czy świadomie decydujesz się na podróżowanie po Europie. Podobnie jest w przypadku, gdy chcesz zorganizować ekonomiczne wakacje, ale nie stać Cię na wszystko, co byś tylko chciała. Wszystko jest wyczuciem miejsca, terminu i organizacji. A podejmując przemyślane i słuszne decyzje, można spędzić wakacje swoich marzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here