Notre Dame
fot. pexels.com

Całe życie marzyłaś o podróży do Paryża? Wiele słyszałaś o mieście miłości, jednak nigdy nie mogłaś sobie pozwolić na wyjazd zagraniczny? W końcu przyszła okazja, by móc wyjechać na kilka dni do Francji i nareszcie zobaczyć Paryż na żywo, a nie tylko z fotografii Twoich znajomych.

Choć na pierwszy rzut oka, wydaje Ci się, że Paryż to miasto, jak każde inne na świecie. Jednak jesteś w błędzie. Paryż może okazać się dla nas za duży i obfity w warte uwagi zabytki.

Jak zatem zaplanować wyjazd, aby zobaczyć wszystko co ważne i warte naszej uwagi? Jest kilka wartych uwagi elementów, dzięki którym Twój wyjazd może nie tylko stać się magiczny, ale także inspirujący i wyjątkowy.

Katedra Notre Dame

To chyba jedna z najbardziej obowiązkowych pozycji, które trzeba koniecznie zobaczyć w Paryżu. Jeśli interesujesz się sztuką i architekturą, bez wątpienia będziesz zachwycona wyjątkowym wizerunkiem tej budowli. Nie tylko zapiera dech w piersiach, ale również motywuje i inspiruje nas do efektywniejszego działania w życiu zawodowym i prywatnym.

Dużo turystów potwierdziło zgodnie, że widok Katedry Notre Dame w Paryżu na żywo, wywarł znacznie większy wpływ na ich życie i poglądy na sprawy architektury i sztuki. Ale przejdźmy dalej. Nie tylko Notre Dame jest warte naszej uwagi, choć poniekąd jest ona istotna w dalszym naszym zwiedzaniu.

Lubisz szerokie horyzonty

Jeśli aktywne wakacje są dedykowane dla Ciebie, to koniecznie przejdź się na szczyt Katedry Notre Dame, gdzie będziesz mieć okazję zobaczyć zapierający dech w piersiach, widok na Paryż. Choć trzeba brać pod uwagę, że możemy spotkać się z dużymi kolejkami, równie zainteresowanych turystów. Dlatego warto przygotować się na dłuższe czekanie. Jednak po krótce – warto!

Wybierając się do Paryża, nie zapomnij odpowiednio zapakować walizkę na wakacje. W takim miejscu aparat, bądź telefon, który robi świetne ujęcia, będzie obowiązkowym przedmiotem.

Kochasz jedzenie

Odkąd pamiętasz, jeżdżąc w różne zakątki świata, chętnie próbowałaś okolicznych wyrobów i smakołyków. Kto z nas nie lubi jedzenia? Dlatego w tej kwestii Paryż także Cię nie zawiedzie. Będąc we Francji, warto zobaczyć Saint-Louis. Tam będziemy mogli złapać trochę oddechu, ponieważ to miejsce nie cieszy się dużą liczbą turystów. A jednak oferuje nam, równie dużo co samo centrum stolicy.

Na Saint-Louis znajdziesz bogatą ofertę paryskich serów, ale również szeroki wachlarz win – nie tylko dla koneserów. Ponadto jeśli spędzasz romantyczny weekend w Paryżu, to właśnie tam masz możliwość zakupu najpiękniejszych kwiatów w kwiaciarniach. Ale również i zainteresowani sztuką, znajdą tam coś dla siebie, bowiem, znajduje się tam nie jedna galeria sztuki.

Wieża Eiffla

Nie można nie wspomnieć o wieży Eiflla. Jest to niezmiennie symbol Paryża, który jako pierwszy przychodzi nam na myśl, kiedy tylko pomyślimy o podróży do Francji. Niektórzy turyści preferują oglądać wieżę z daleka i podziwiać jej monumentalny wygląd. Są jednak i takie osoby, które podjeżdżają pod samą wieżę, by móc być jak najbliżej. Wszystko jednak zależy od indywidualnych wymagań.

Cała wizyta w Paryżu nie może zakończyć się lepiej, jak lampką dobrego czerwonego wina. Bowiem romantyczny wyjazd we dwoje do Paryża to idealne miejsce na spędzenie rocznicy ślubu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here