nawigacja
fot. pexels.com

Wybrałeś miejsce wyjazdu na urlop, w którym nigdy nie byłeś? Nie wiesz, jak dojechać do hotelu, gdzie zarezerwowałeś nocleg? A patrząc na mapę papierową nie jesteś w stanie zlokalizować miejsca, gdzie powinieneś trafić? Bez obaw! W dobie dzisiejszego Internetu mamy na to rozwiązanie.

Czasy, w których korzystanie z tradycyjnej wersji mapy było sprawą normalną, minęły. Obecnie bardzo rzadko kierowcy korzystają z wersji papierowej. Choć możemy je jeszcze spotkać na stacjach paliwowych, czy w sklepach z pamiątkami w danym regionie.

Nawigacja w telefonie

Najczęściej spotykaną formą nawigacji, jest ta zainstalowana w naszym telefonie. Dlatego śmiało możemy przyznać, że telefon jest nam wręcz niezbędny podczas podróży samochodem na wakacje.

Dlaczego korzystamy z nawigacji?

Często zdarza nam się podróżować w strony, w których nigdy wcześniej nie byliśmy. Dodatkowo warto wspomnieć, że dużo budynków z roku na rok buduje się w kolejnych miastach. W skutek tego łatwo można się pogubić w mieście, w którym jeszcze rok wcześniej, czuliśmy się jak u siebie w rodzinnej miejscowości.

Ilość rozmaitych ulic, coraz większa gama hoteli i apartamentów, a także restauracji, może nam namieszać w głowie i sprawić, że stracimy poczucie lokalizacji. Dlatego idealnym ratunkiem w takim momencie stanie się dla nas lokalizacja w telefonie.

Google Maps

Aplikacja, którą każdy z nas ma zainstalowaną w telefonie, to Google Maps. Dzięki niej z dużą łatwością nie tylko sprawdzimy gdzie obecnie się znajdujemy, ale także sprawnie obliczymy długość trasy, jaką musimy pokonać. Na wyświetlaczu telefonu, znajdziemy informacje takie jak, godzina przyjazdu na miejsce docelowe, ewentualne korki, które mogą pojawić się na trasie, a także objazdy w przypadku wypadków.

To jednak nie wszystko. Aplikacja Google Maps oferuje nam także dowolność tras. Za każdym razem, wyświetli nam się najszybsza trasa, którą możemy pokonać do miejsca docelowego. Ale także będziemy mogli wybrać jedną, bądź dwie alternatywne trasy.

Unikaj autostrad

Nie każdy z nas marzy o tym, by jechać na wakacje autostradą. Dla niektórych szybciej, nie znaczy bezpieczniej. Dlatego jeśli chcesz wybrać boczne drogi i uniknąć także ponoszenia kosztów przez przejazd pod bramkami, zaznacz w filtrach, jakie trasy Cię interesują. System automatycznie dobierze odpowiednią dla Ciebie trasę.

Planujesz coś zjeść?

Aplikacja Google Maps została również uaktualniona o wszystkie dostępne punkty gastronomiczne, które mijasz po drodze. Ale również stacje benzynowe, hotele, łazienki i sklepy. Dzięki temu poczujesz się znacznie bezpieczniej i pewniej na trasie, której nie znasz.

Wyjeżdżając na wakacje nad morzem, koniecznie sprawdź, czy na Twoim telefonie znajduje się aplikacja Google Maps, która nie tylko przyda Ci się w drodze do hotelu, ale również okaże się przydatna na miejscu. Załóżmy, że będziesz poszukiwał dobrej restauracji to i w tym przypadku nawigacja w telefonie Cię nie zawiedzie i bezpiecznie doprowadzi co celu. Możesz być również spokojny o parking, podczas tworzenia aplikacji, wzięto i te informacje pod uwagę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here