Pałac Skarżyńskich w Wyszkowie
Pałac Skarżyńskich w Wyszkowie

W Wyszkowie można spędzić czas na różne ciekawe sposoby. Miasto oferuje coś dla spacerowiczów, miłośników historii, sztuki oraz przyrody. Wiemy też, gdzie można dobrze zjeść po atrakcjach turystycznych i historycznych. Dobrym przykładem jest restauracja w Wyszkowie Grill Way Bar. Chcesz dowiedzieć się, skąd rozpościera się najlepszy widok na całe miasto? Przeczytaj cały artykuł, a dowiesz się interesujących ciekawostek!

Osiedle Rybienko Leśne

Jeśli zatrzymywać się na nocleg, jedzenie czy kontakt z naturą w Wyszkowie, to najpewniej wybierzesz coś na osiedlu Rybienko Leśne. To tutaj znajduje się najwięcej pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych w mieście. Tutaj też siedzibę swoją ma Sanatorium Neuropsychiatrii Dziecięcej. Jest tu kilka tras spacerowych, ale też i nieco do odkrycia dla pasjonatów regionalnej historii. To tu stoi odrestaurowana willa Siewierzanka, która dziś stanowi ośrodek szkoleniowy i wypoczynkowy NBP, stylizowany na góralską modłę kościół Matki Bożej Królowej Polski albo leżący w bezpośrednim sąsiedztwie Pałac Skarżyńskich. Rybienko Leśne to także miejsce naznaczone trudną historią, czego dowodem są dwa monumenty upamiętniające ofiary reżimów hitlerowskiego i bolszewickiego.

Kościół św. Idziego w Wyszkowie

Główna świątynia Wyszkowa, wybudowana w stylu klasycystycznym pod koniec XVIII wieku stanowi centrum duchowe miasta. To tu podziwiać można niesamowitą grotę Matki Bożej z Lourdes oraz szereg dwudziestu kapliczek symbolizujących tajemnice różańcowe. Kościół, choć niepozorny, pozwala na wyciszenie i uspokojenie duchowe. To, z czego jeszcze słynie w oczach mieszkańców to malownicza panorama na Wyszków i okolice. Można ją podziwiać ze wzniesienia, na którym stoi świątynia.

Park miejski im. Wazy

Dla osób, które preferują wyciszenie w bardziej naturalnych warunkach, dobrym pomysłem będzie wybranie się do miejskiego parku. Nazwany imieniem Karola Ferdynanda Wazy oferuje spacer wokół drzew i kwiatów, a także wzdłuż brzegu urokliwego Bugu. Po drodze napotkać można zabytkową ceglaną stróżówkę z XIX wieku i pomnik Wazów tuż przy Alei Róż oraz ulicy 3 – go Maja. Oprócz tego na ławeczce usiąść można obok samego Jerzego Różyckiego, współautora sukcesu rozgryzienia Enigmy.

Jeziorko Głusza

Dla osób, które preferują bardziej dziewicze i naturalne warunki niż park miejski, świetnym pomysłem będzie udanie się nad Jeziorko Głusza. Wokół niego ciągnie się na siedem kilometrów długa trasa wycieczkowa. Nad samym jeziorkiem doznać można kontaktu z naturą, zobaczyć niesamowite widoki i poczuć aromatyczne zioła. To miejsce szczególnie upodobały sobie ptaki — bociany, bażanty, łabędzie, czajki, słowiki, jaskółki, trznadle, szpaki czy kosy.

Najlepsze jedzenie w Wyszkowie

grill way wyszków
Burgery z Grill Way w Wyszkowie

Obcowanie z historią i długie spacery warto zwieńczyć dobrym posiłkiem. W Wyszkowie istnieje wiele miejsc, w których można zjeść dobry lunch albo obiad. Restauracja Baśniowa, Bar „U Jana” czy gościnny Leśny Dworek. Lokal, który szczególnie wyróżnia się swoim amerykańskim stylem i menu to Grill Way Bar. Najlepsze burgery w Wyszkowie to te jedzone w dobrym towarzystwie, podczas dyskusji o lokalnej historii, w eleganckim i nowoczesnym lokalu. Zwłaszcza że wybór jest bogaty i starczy niespodzianek po każdym spacerze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here