carsharing
fot. pexels.com

Organizacja wakacji, nie należy do najłatwiejszych wyzwań. Aby dopiąć wszystko na ostatni guzik, musimy dopilnować wielu kwestii, chociażby takich, jak zarezerwować hotel. Ale to nie wszystko. Bardzo ważną rolę odgrywa tutaj transport na wakacjach.

Nie każdy przecież posiada swój własny samochód. W takiej sytuacji decydujemy się najczęściej na  wakacje grupowe, gdzie samochód organizuje np. kolega. Ale co jeśli jedziemy na romantyczne wakacje z żoną? Najczęściej taki urlop organizujemy, jadąc w miejsce docelowe pociągiem.

Ale co zrobić na miejscu bez samochodu?

Załóżmy, że podróżujecie pociągiem. Co zrobić w przypadku, gdy na miejscu ciężko się zapakować z bagażami do taksówki, a może czas oczekiwania na nią jest zbyt długi? Odpowiedź jest prosta. Carsharing. W ostatnich latach, to bardzo popularna forma transportu, nie tylko po mieście w drodze do pracy, ale również na urlopie w celach turystycznych.

Co to jest carsharing

Carsharing z roku na rok budował swoją pozycję na rynku i stał się silną konkurencją nawet dla taksówkarzy, którzy nie mają już tak dużej liczby klientów np. przyjeżdżających turystów z dworca autobusowego. Nie ma w tym nic dziwnego. Carsharing oferuje swoim klientom auto, które możemy otworzyć dzięki zainstalowanej aplikacji w telefonie, a także zaparkować je i zakończyć wynajem w dowolnie wybranym przez nas miejscu. Warunek jest tylko taki, że auto musi znajdować się w strefie danego miasta. Ponadto dużym plusem całej oferty, jest fakt, że nie ponosimy kosztów za parking, a także nie musimy przejmować się tankowaniem auta. Tymi sprawami logistycznymi zajmują się pracownicy firmy.

Carsharing na wakacjach

Jeśli planujesz zabrać ze sobą kilka walizek więcej, a wybierasz się w podróż pociągiem, to wynajem samochodu na minuty, będzie idealnym pomysłem. Nie tylko dojedziesz nim do wybranego przez siebie miejsca, ale także możesz przy okazji pozwiedzać miasto. To Ty decydujesz, którą drogą udasz się do hotelu.

Coraz więcej osób decyduje się na podróż pociągiem, a kolejno na wynajem samochodu. Dzieje się tak dlatego, że będąc w mieście turystycznym, możemy bez problemu dojechać w każde miejsce, które chcemy zobaczyć. A nie ukrywajmy, niektóre miejsca możemy zwiedzić w dosłownie w kilkanaście minut. Byłoby to uciążliwe, gdybyśmy za każdym razem musieli dzwonić po taksówkę.

Kwestie wygody

Zamawianie 5 przejazdów taksówką z finansowego punktu widzenia, wyjdą nas o wiele drożej, niżeli wynajem samochodu na minuty. Nie tylko płacisz za realne kilometry, które pokonujesz, ale także to Ty sam decydujesz swoim czasem. Nie jesteś od nikogo zależny i nie musisz na nikogo czekać. Jeśli chcesz wsiąść i pojechać nad morze, zobaczyć rejs statkiem, to wystarczy otworzyć samochód, wsiąść i jechać.

Największymi zaletami, które posiada oferta carsharingowa, to nasza niezależność i dowolny wybór trasy. Warto także wspomnieć o aplikacji mobilnej, która pomaga nam nie tylko zarezerwować wybrany samochód, ale także go otworzyć. Aplikacje mobilne mogą się okazać czasami niezbędne podczas wyjazdu. Dlatego upewnij się, czy masz wszystkie te, które mogą Ci się przydać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here