pociąg
fot. pexels.com

Planujesz urlop? Nie masz jednak możliwości podróżowania swoim samochodem, a nie interesuje Cię podróż pociągiem? Organizacja transportu, nie należy do łatwych, ale nie jest niemożliwa. Zastanówmy się, jak możesz efektywnie zorganizować sobie dojazd na miejsce docelowe, tak by móc cieszyć się swoimi wakacjami.

Coraz więcej osób, ma spory problem z organizacją transportu podczas swoich wakacji. Nie każdy bowiem posiada swój samochód. Innym często spotykanym problemem jest także brak prawa jazdy. Ale co jeśli mamy już podróżowanie we krwi i bardzo zależy nam na tym by wyjechać?

Pociąg

Podróżowanie pociągiem jest w obecnych czasach bardzo popularnym środkiem transportu, na który decydują się nie tylko ludzie młodzi, ale również całe rodziny z dziećmi. Podróż pociągiem jest jedną z najbardziej wygodnych form podróżowania. Niekiedy trasa zajmuje kilka godzin zegarowych. A trzeba przyznać, że fotele w polskich pociągach są naprawdę wygodne. A biorą pod uwagę również szybkie koleje, możemy całą Polskę przejechać pociągiem Pendolino, nawet w 6 godzin.

To czy zdecydujesz się wybrać właśnie pociąg na swój rodzaj transportu podczas wakacji, zależne jest od wielu czynników. Jednym z nich jest uwarunkowane miejsce wyjazdu. Bo jeśli zdecydujemy się na miejscowość, do której nie ma połączeń kolejowych, to wtedy pojawia się problem logistyczny. Na miejscu będziemy zmuszeni do organizacji dojazdu autobusem lub taksówką. Dlatego zanim wybierzesz konkretne miejsce, gdzie chcesz się wybrać na wakacje, najpierw poszukaj czy będziesz mieć możliwość dojazdu.

Nie ma nic gorszego, jak znalezienie idealnego miejsca na wakacje, ale niestety nie móc do niego dojechać. Niestety  podróżowanie z wieloma przesiadkami, mając kilka walizek z rzeczami, może być dla niektórych bardzo uciążliwe. Nikogo to chyba nie dziwi. Nie jest łatwo i przyjemnie, podróżować z miejsca A do miejsca B i po drodze mieć kilka przesiadek. Taka podróż może byłaby satysfakcjonująca jeśli jeździlibyśmy w pojedynkę. A w przypadku rodzinnego wyjazdu lub w paczce znajomych, może być już z tym większy problem.

Zastanawiasz się o jakich problemach mowa?

Co w przypadku, gdy przesiadasz się z pociągu na autobus i są tylko 3 wolne miejsca, a Ty potrzebujesz 4 miejsc? Tutaj pojawia się pierwszy problem. Albo nie wszyscy z Was mogą jechać, albo ktoś musi zostać, bo przecież nie zostawicie jednej osoby. I już w połowie drogi musicie się podzielić na grupy, aby móc dojechać na miejsce docelowe.

Organizacja nie jest łatwa

Nikt nie mówił, że organizacja wakacji należy do łatwych spraw. Ale żeby doszła ona do skutku i zakończyła się sukcesem musi być poparta wieloma działaniami i poświęceniem. Wszystko można zorganizować, ale potrzeba na to wiele wkładu energii, pracy i poświęcenia. Jeśli bilety na pociąg i autobus zakupimy znacznie wcześniej to wszystko można ze sobą połączyć.

Nie zapomnij jednak o tym, że w transportach publicznych, mogą zdarzyć się opóźnienia, czasami w skutek złośliwości losu. Dlatego miedzy przesiadkami, zostaw sobie kilkanaście bądź kilkadziesiąt minut przerwy. Zawsze lepiej być przed czasem, aniżeli się spóźnić. Autobus, czy pociąg na Ciebie nie poczeka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here