rejs po morzu
fot. pexels.com

Wyjazd nad polskie morze kojarzy ci się z nudnym leżeniem na piasku lub długimi spacerami o wschodzie słońca? Jednak nie jest to wymarzona oferta wakacji dla ciebie. Poszukujesz czegoś co spełni twoje oczekiwania i usatysfakcjonuje Cię? Czy myślałeś kiedyś, aby zamiast leżakowania wybrać rejs po Morzu Bałtyckim?

Widoki zapierające dech w piersiach

Rejs statkiem po polskim morzu, zapewni Ci niespotykane na co dzień rozległe widoki, aż po sam horyzont. Bo jak często zdarza ci się płynąć statkiem? Dlatego nie ograniczaj się tylko do łapania promieni słonecznych, dostarcz sobie więcej przyjemności i wrażeń. W tym celu warto wykupić sobie rejs po Morzu Bałtyckim.

Gdzie znajdziemy oferty rejsu po morzu

Najbardziej popularnym miejscem, gdzie możemy skorzystać z rejsu jest Półwysep Helski. Jeśli nie miałeś jeszcze okazji znaleźć się na półwyspie helskim, to powinieneś to szybko nadrobić. Hel jest potocznie nazywany dla nas początkiem Polski. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest to najbardziej wysunięty kawałek lądu naszego kraju.

Oferty biura podróży

Nikogo to nie dziwi, że co roku na Półwyspie Helskim zjeżdża się mnóstwo turystów. Coraz więcej biur podróży w swojej ofercie posiada rejs statkiem. Ale to nie jedna z najbardziej pożądanych atrakcji tej miejscowości. Na Półwyspie Helskim, możemy także zwiedzić jedno z większych fokarium, ale także wypocząć na plaży, jedząc ulubionego gofra z bitą śmietaną.

Tak naprawdę, czym byłyby wakacje nad polskim morzem, bez słynnych gofrów z owocami, czy też czekoladą. Możemy to porównać do spaceru na Krupówkach, gdzie na pewno nie odmówimy sobie oscypka grillowanego wraz z żurawiną i grzanym winem.

Ale powróćmy do rejsu nad polskim morzem. Nie tylko na Półwyspie Helskim będziemy mieć taką możliwość. Podobne oferty możemy znaleźć w Gdańsku. Wszystko uwarunkowane jest tym, jak długi rejs chcesz odbyć i w jakiej miejscowości się znajdujesz. Ważne jest także cel Twojego rejsu i to gdzie się chcesz udać.

Śmiało możesz udać się do Gdańska, Gdyni, Łeby, Ustki czy Kołobrzegu. Jeśli posiadasz więcej wolnego czasu, a nie obawiasz się choroby morskiej, możesz odbyć nawet całodniowy rejs, podziwiając tym samym piękne widoki.

Żeglowanie to wyzwania

Niektórzy wypowiadają się o żeglowaniu z dużą fantazją, a dla niektórych jest to spore wyzwanie. Nie każdy czuje się bowiem pewnie na statku, tym bardziej kiedy możemy znacznie odczuć falowanie spowodowane obijaniem się fal.

Jednak nie daj się tak szybko zniechęcić i odważnie postaw swoje nogi na drewnianej łodzi, a gwarancją będzie nie tylko piękna panorama, ale również niesamowite przeżycia.

Koszty rejsu

Ciężko jest powiedzieć, ile konkretnie kosztuje dany rejs, ponieważ jest to zależne od sezonu, a także ilości turystów w danym miesiącu. Często jednak, możemy skorzystać z promocji, a nawet z ofert darmowych, które możemy znaleźć w Internecie. Jeśli zależy Ci na ekonomicznych wakacjach, sprawdź oferty cenowe znacznie wcześniej. Dzięki temu będziesz wiedział, kiedy powinieneś udać się i wykupić bilet na rejs.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWakacje z dziećmi
Następny artykułBilet na pociąg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here