Kenia

Każdy z nas był kiedyś w Afryce lub zna kogoś, kto tam był. Podróże po kontynencie afrykańskim kojarzą się nam jednak głównie z północnym wybrzeżem – Egipt, Maroko. Takie wakacje to przede wszystkim leżenie na plaży lub nad brzegiem basenu z drinkiem w ręce, wycieczka do piramid lub innych zabytków starożytnych cywilizacji, jazda na wielbłądzie i nurkowanie w średnio czystym Morzu Śródziemnym, czasami wyprawa w głąb pustyni. No i tłumy turystów, szczególnie w trakcie tzw. wysokiego sezonu. Można jednak wakacje w Afryce spędzić czas inaczej.

Alternatywą jest Kenia – wycieczki tam nie są jeszcze tak popularne jak do krajów Afryki północnej, ale turyści coraz częściej decydują się wybrać taki właśnie kierunek swoich wakacyjnych wojaży, Bardzo dużą zaletą tego kraju jest przepiękna, dzika przyroda. Wzdłuż całego kraju ciągną się liczne rezerwaty i parki narodowe, które stanowią idealne miejsce do odbycia safari i ujrzenia z bliska lokalnej fauny. Oczywiście z bliska oznacza przez szybę samochodu. Ale to i tak bliżej dzikiej przyrody niż większość z nas była przez całe życie. No i zawsze jest ryzyko, że się nie uda i zwierzę nie przyjedzie, bo to nie zoo a prawdziwy świat. Więc jest niepewność i dreszczyk emocji.

Oczywiście Kenia to nie tylko zwierzęta. W kraju tym można spotkać liczne grupy etniczne, które nadal zachowały swoją odrębność kulturową i językową, trzymając się z dala od współczesnej cywilizacji. Najbardziej znana grupa etniczna Kenii to oczywiście Masajowie, ale poza nimi jest wiele innych. Co ciekawe wiele z tych grup, mimo że same odrzucają zdobycze cywilizacji, nie ma nic przeciwko turystom i chętnie gości ich u siebie. Mamy więc ludzi i zwierzęta. Co poza tym oferuje Kenia? Z całą pewnością piękne krajobrazy – jeziora, piaszczyste plaże, sawannę. Pięknie jest również pod wodą.

Kenia słynie bowiem z jednych z najpiękniejszych na świecie miejsc do nurkowania, takich jak chociażby Malindi, gdzie można zanurkować w obszarze rafy koralowej i spędzić cudownie czas w otoczeniu ryb, żółwi i innych morskich stworzeń. No i jeszcze jedna, niewątpliwe duża atrakcja Kenii czyli równik. Można stanąć nad nim i radośnie oświadczyć światu, że oto stoimy na obu półkulach. To co oferuje każdemu turyście Kenia – wycieczki tam są gwarancją świętego spokoju ot tłumu spoconych turystów pijących piwo i targujących się o kiczowatą pamiątkę. Jeździ tam póki co niewiele osób, a ci którzy decydują się na taki wyjazd raczej nie należą do wspomnianej wcześniej grupy.

Wyjazd do Kenii nie jest tani, przede wszystkim dlatego że jest to kierunek nadal mało popularny. Ale może w tym przypadku niska cena stanowi zaletę, powstrzymując kraj przed zalewem ludzi. Dzięki temu miejsce to pozostaje tak niezwykłe, piękne i magiczne. Taka właśnie jest Kenia – wycieczki tam stanowią niezapomniane przeżycie. Warto odłożyć trochę pieniędzy i wybrać się tam, zamiast do zatłoczonych, skomercjalizowanych krajów Afryki północnej, nawet jeśli będzie to oznaczać brak drinka z palemką nad brzegiem hotelowego basenu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here