Zwiedzanie Wrocławia w dobie COVID 19

Wrocław nazywany Miastem Spotkań w dobie koronawirusa nadal zachęca do zwiedzania. Miejscy urzędnicy zapewniają, że turystyczna wizyta w stolicy Dolnego Śląska jest bezpieczna. Aby nie narażać turystów, wprowadzone zostały ścisłe zasady bezpieczeństwa. Jakie one są i jak wygodnie zwiedzać Wrocław w dobie COVID-19?

Zasady podróży w czasie COVID-19

Zanim wybierze się w celach turystycznych do Wrocławia, trzeba poznać zasady podróżowania w czasie pandemii. Te nie różnią się od tych w innych regionach polski. Województwo dolnośląskie, a także jego stolica nadal jest otwarta dla turystów. Przyjechać tu można zarówno własnym samochodem, jak i komunikacją zbiorową. W czasie COVID-19 nadal funkcjonuje szeroka siatka połączeń na linii Wrocław – inne miasta wojewódzkie. Podobnie jak przed COVID-19 do Wrocławia można dostać się autobusem, pociągiem, samolotem.

Mówiąc o zasadach podróżowania, należy też pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, które należy przestrzegać. Są one obowiązkowe zarówno w czasie podróży, jak i podczas samego zwiedzania. Nakazują one zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych, a także na świeżym powietrzu. Wskazane jest również zachowanie społecznego dystansu oraz częste dezynfekowanie rąk. W przypadku, gdy w czasie zwiedzania Wrocławia zauważy się u siebie niepokojące objawy, należy jak najszybciej zgłosić się po pomoc do wskazanej jednostki.

Czy hotele we Wrocławiu są otwarte?

Większość turystów decyduje się na pozostanie we Wrocławiu 2-3 dni. Ten czas pozwala odwiedzić wszystkie największe atrakcje miasta oraz poczuć jego klimat. Dłuższy pobyt oznacza, że konieczny jest nocleg. Obecnie, jesienne obostrzenia nakładają na hotele i hostele przyjmowanie tylko gości podróżujących biznesowo. Na szczęście wrocławskie apartamenty nadal są otwarte dla turystów. Zapraszają one w swoje progi każdego, kto chce poznać uroki Dolnego Śląska. Jednocześnie wrocławskie apartamenty oferują odwiedzającym je wysoki stopień bezpieczeństwa. Przed przyjazdem gości są dokładnie sprzątane i dezynfekowane, a w czasie całego pobytu apartament jest do wyłącznej dyspozycji przyjeżdżających. To, dlatego bardzo łatwo w nim uniknąć spotkań z innymi osobami i utrzymać dystans społeczny. Ważną zaletą apartamentów we Wrocławiu jest to, że posiadają w pełni umeblowaną i wyposażoną kuchnię. W dobie zamkniętych restauracji jest to duże ułatwienie. Śniadanie, obiad czy kolację można sprawnie i wygodnie przygotować samodzielnie i zjeść w przyjaznym wnętrzu.

Czy i jakie atrakcje otwarte są w czasie COVID-19?

Wrocław podobnie jak reszta Polski wprowadził ograniczenia w zakresie działalności instytucji kultury i rozrywki. Niektóre z instytucji są zamknięte dla zwiedzających. Nie oznacza to jednak, że w stolicy Dolnego Śląska będzie się nudzić. Otwarte są wszystkie atrakcje na świeżym powietrzu. Spędzając weekend we Wrocławiu, można więc odwiedzić rynek Starego Miasta, gdzie podziwiać można piękne kamienice, Stary Ratusz, Pręgierz. Bez przeszkód spacerować można również po Ostrowie Tumskim czy Dzielnicy Czterech Wyznań. Wartym odwiedzenia miejscem jest też Ogród Japoński i znajdująca się w jego pobliżu Hala Stulecia oraz wrocławskie ZOO. Atrakcji na świeżym powietrzu jest jeszcze więcej. Warto poznać je wszystkie. Należy pamiętać, że nawet spacerując po mieście i nie wchodząc do pomieszczeń zamkniętych, nadal trzeba stosować się do reżimu sanitarnego. Oznacza to, że obecnie Wrocław zwiedza się, zakrywając nos i usta i utrzymując dystans społeczny. Należy też stosować się do poleceń personelu obsługującego daną atrakcję.

Czy warto odwiedzić Wrocław w czasie COVID-19?

COVID -19, choć znacznie utrudnił podróżowanie, to nie sprawił, że miasto tak piękne, jak Wrocław straciło swój urok. Co więcej, kiedy w mieście jest mniej turystów, łatwiej i dokładniej można się mu przyjrzeć. Nie ma więc wątpliwości, że jeśli chce się poznać to wyjątkowe miasto, to teraz jest ku temu dobry czas. Oczywiście podróżując, należy zachować maksymalne bezpieczeństwo i utrzymywać ścisły reżim sanitarny, aby zadbać o siebie i innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here