Wybierz się do Val Thorens w Les 3 Vallées na narty

Narciarstwo jest pasją wielu młodszych i starszych osób. Jeśli należysz do ich grona i poszukujesz ciekawego, nowego miejsca, w którym mógłbyś szlifować swoje umiejętności, serdecznie polecamy ci Les 3 Vallées. Tem francuski region Alp zachwyci cię bez wątpienia bogactwem tras, kurortów i wspaniałym przygotowaniem warunków. Poznaj go bliżej.

Co warto wiedzieć o tym regionie?

Les 3 Vallées to region położony we francuskich Alpach, na obszarze Parku Narodowego Vanoise. Łączą się w nim takie doliny jak Val Thorens, Courchevel, Méribel, Saint Martin de Belleville, Vallée des Belleville i Les Menuires. Oznacza to, że jest jednym z największych regionów narciarskich na świecie, który może poszczycić się setkami połączonych ze sobą tras o różnych stopniach trudności.

Les 3 Vallées posiada na swoim terenie aż osiem dużych ośrodków narciarskich, spośród których można wybierać, wybierając się na odpoczynek. Każdy z nich zaopatrzony jest w najwyższej jakości bazę noclegową, wyciągi, liczne trasy, a także inne atrakcje, które umożliwiają pobyt całej rodzinie.

Przez cały region przebiega ponad 600 kilometrów tras narciarskich, które zostały przygotowane w taki sposób, aby płynnie się ze sobą łączyły. Dzięki temu można poruszać się po nich bez konieczności zdejmowania nart czy wykorzystania środków lokomocji, co przekłada się na ogromną wygodę dla narciarzy. Jest to również atrakcyjna możliwość na zwiedzenie tego ogromnego, malowniczego regionu.

Val Thorens – jeden z najwyższych punktów na mapie Les 3 Valées

Ośrodek Val Thorens słynie ze swojego położenia na wysokości 2300 metrów nad poziomem morza, co oznacza, iż znajduje się wyżej niż większość przeciętnych górnych stacji kolejek linowych w alpejskich wioskach. Jego położenie sprawia, że odznacza się niezwykle czystym, świeżym powietrzem, a także pozwala na podziwianie niezapomnianych widoków. Co więcej, sezon narciarski w Val Thorens trwa niezwykle długo: od jesieni aż do późnej wiosny, dzięki czemu można odwiedzać go nawet w nietypowych okresach, poza głównym, obleganym przez turystów sezonem.

Wyjątkowa architektura Val Thorens

Val Thorens słynie przede wszystkim z niezwykłego ukształtowania i nietypowej architektury, Góruje nad nim stacja narciarska, a także hotele, położone wśród ośnieżonych szczytów, pomiędzy trasami. Cała miejscowość wyłączona jest z ruchu samochodowego, dzięki czemu tworzy niezwykły i zarazem bardzo malowniczy widok.

Dla kogo jest idealny ten region?

Tak naprawdę Val Thorens będzie idealnym wyborem dla każdego narciarza, ponieważ obfituje w bardzo różnorodne trasy. Znajdziesz tutaj zarówno miejsca dla początkujących, jak i zaawansowanych. Co równie ważne, doskonale przygotowanie tego miejsca dla turystów gwarantuje, że już po zejściu ze stoku spędzisz tutaj niezapomniane chwile, relaksujący się w luksusowych hotelach i korzystając z ich bogatej oferty.

Wszystkie te atrakcje oraz dokładną ofertę wyjazdu znajdziesz na stronie winterevent.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here