urlop w ciąży
fot. pexels.com

Jesteś w ciąży, ale marzysz o wakacjach? Chcesz wyjechać gdzieś choć na kilka dni, aby odpocząć w swoim ulubionym towarzystwie przyjaciół? Nie musisz z tego rezygnować. Przecież ciąża to nie choroba. Spodziewając się dziecka, bez obaw możesz wyjechać na upragniony urlop. Jednak należy zadbać szczególnie o swoje, jak i bezpieczeństwo dziecka.

Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak zorganizować urlop, a także na co zwrócić uwagę, gdy planujesz wyjechać będąc w ciąży.

Zbliża się okres wakacyjny, a Ty obawiasz się, że tego roku musisz zrezygnować z urlopu, ponieważ spodziewasz się dziecka? Spokojnie, to nie musi oznaczać rezygnacji z wymarzonych i upragnionych wakacji. Najważniejsza jest teraz prawidłowa organizacja wyjazdu, a jeśli przeprowadzisz ją odpowiednio, nie będziesz musiała rezygnować z podróży.

Kontrola lekarza

Zanim przejdziesz do etapu, jak zarezerwować hotel, udaj się do swojego lekarza prowadzącego. Zapytaj go, czy wyjazd w docelowe miejsce, nie jest przeciwwskazaniem i czy nic niepokojącego się nie będzie dziać. Dużo w tej sytuacji zależy od opinii specjalisty, Twojego stanu zdrowia, a także etapu ciąży. Ważne jest również to, aby samej być przekonanym co do słuszności wyjazdu. Jeśli nie czujesz się na siłach lub masz obawy, najlepiej jeśli posłuchasz głosu swojego organizmu, który wie najlepiej co mu potrzebne w danym momencie.

Gdzie pojechać będąc w ciąży

Miejsce wyjazdu, w przypadku kobiet w ciąży, jest kluczową decyzją. Jednak, zanim wybierzemy miejsce idealne na wakacje, przemyślmy, czego potrzebuje Twój organizm. Każda kobieta bowiem przechodzi ciążę w inny sposób. Niektóre nie odczuwają wtedy żadnych objawów, a natomiast inne mają zmiany nastroju, burzę hormonów, a często nawet mdłości. Nie zapominaj, że w przypadku ciąży, urlop powinnaś zaplanować w charakterze spokojnego i klimatycznego charakteru. Dlatego nie próbuj nawet myśleć, że wyjazd w góry i spacery górskie, będą perfekcyjne dla Ciebie. Podobnie jest, gdy marzą nam się wakacje nad morzem. Tłum ludzi, a także wysoki upał, może nie tylko Ci zaszkodzić, ale również ogromnie zmęczyć. A to przecież nie o to chodzi.

Ciche spokojne miejsce

Aby móc zresetować swoje myśli i nabrać dystansu do wielu spraw, a także naładować baterie na kolejne miesiące, warto wybrać spokojne i ciche miejsce. Dobrze, gdybyś zdecydowała się na wynajem domku z ogródkiem. Dzięki temu, z dużą przyjemnością, będziesz mogła spędzać czas każdego poranka, pijąc ulubioną herbatę, równocześnie łapiąc promienie słońca na tarasie. Przebywanie na świeżym powietrzu na pewno sprawi Ci większą radość i satysfakcję, niżeli 5-gwiazdkowy pokój w hotelu z wanną z hydromasażem.

Komfortowa podróż

Jeśli masz już zaplanowane miejsce wyjazdu, jak i nocleg, warto pomyśleć o idealnym zapakowaniu walizki. Aby urlop był bezstresowy, warto zabrać ze sobą aktualne badania, jak i książeczkę zdrowia. Nigdy nie wiadomo, czego możemy spodziewać się w podróży. A będąc w ciąży, musimy dbać nie tylko o siebie, ale również o dziecko. Nie zapomnij także o spakowaniu odpowiednich tabletek, kremów, czy witamin. Na miejscu nie może Ci niczego zabraknąć. A chyba nikt nie lubi podczas urlopu, biegać po sklepach w poszukiwaniu niezbędnych rzeczy.

Zadbaj także o swoje bezpieczeństwo podczas opalania. Dużym atutem w tym przypadku okaże się krem z filtrem, który ochroni Twoją skórę przed poparzeniem słonecznym.

Jak widzisz, organizacja wyjazdu będąc w ciąży, również nie jest tak łatwa, ale nie jest ona niemożliwa. Dlatego nie poddawaj się i jeśli tylko masz siłę i chęć na odpoczynek poza miastem, spakuj potrzebne rzeczy i baw się dobrze. Endorfiny, zawsze działają na nasz organizm pozytywnie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here