tanie wakacje
fot. pexels.com

Ostatni rok nie był dla nas dobry. Ten rok również nie zaczął się szczególnie optymistycznie. Dlatego nic dziwnego, że każdy z nas szuka oszczędności, a także dokładnie oblicza kolejne wydatki. Ale co z urlopami? Czy musimy z nich rezygnować, jeśli mamy ograniczony budżet? Czy istnieje jakaś szansa, by znaleźć opcję taniego wyjazdu na wakacje?

Słysząc słowo „wakacje” już wyobrażasz sobie ile miesięcy musisz na nie zarabiać, by móc pozwolić sobie na 2 tygodnie np. w Hiszpanii. Ale kto powiedział, że wakacje muszą być drogie? Nie słyszałeś o czymś takim, jak ekonomiczne wakacje?

Zanim przejdziesz do aktywnego organizowania wakacji, może na początku warto przejrzeć dostępne opcje i przeanalizować gdzie warto się udać w pierwszej kolejności. Być może nie sprawdziłeś wszystkich możliwych opcji i dużo tańszych ofert.

Promocje last minute

Często słyszałeś od znajomych, że wyjeżdżają na spontaniczny weekend za miasto. Zastanawiasz się, dlaczego ich stać na takie wyjazdy, skoro wcale nie zarabiasz mniej od nich, a jednak Ty nie możesz sobie pozwolić na takie wypady? Być może nie sprawdzasz ofert last minute.

Wiesz, że hotele bardzo często publikują niższe ceny, oferując tym samym nocleg w luksusowym apartamencie z wyżywieniem? Dzieje się tak dlatego, że w ciągu roku jest wiele okresów pozasezonowych, w których jest znacznie mniej turystów w mieście i dlatego firmy, aby zachęcić do wykupienia noclegu właśnie u nich – oferują znacznie niższe stawki.

Grupy na portalach społecznościowych

Korzystaj z ofert, które pojawiają się właśnie na portalach społecznościowych. Być może są to grupy osób, a może konkretne profile, na których możemy znaleźć mnóstwo ogłoszeń, w których ktoś oferuje, że odstąpi swój termin wyjazdu. Dzięki temu możemy skorzystać ze znacznie niższej ceny, niż obecna.

Wyjeżdżaj w grupie

Jadąc na wakacje we dwie osoby, koszty wychodzą znacznie drożej, niżeli chcąc wyjechać w grupie kilkuosobowej. Dlatego zastanów się i zapytaj znajomych, czy nie byliby zainteresowani wspólnymi wakacjami. W taki sposób koszty dojazdu na miejsce wyjazdu można podzielić po równej części.

Tani domek

Nie wiesz jak zarezerwować hotel? A może powinieneś wybrać jednak domek? Jakie masz opcje do wyboru? Oczywiście wiele zależy od tego, gdzie i kiedy planujesz wyjechać. Jeśli interesują Cię wakacje zimą, to na pewno musisz przemyśleć, czy nie lepiej wtedy zdecydować się na hotel, który zapewni Ci odśnieżony podjazd. Ale jeśli chcesz spędzić ekonomiczne wakacje na Mazurach, to świetnym rozwiązaniem będzie wynajem domku.

Nie tylko dostaniesz w pakiecie ogród z dostępem do grilla, ale także sam będziesz mógł zorganizować sobie posiłki. Możemy dużo zaoszczędzić, jeśli sami będziemy zajmować się wyżywieniem, jak i zakupami. W hotelowych restauracjach ceny są znacząco wyższe, niżeli w sklepach. Jeśli więc lubisz gotować i oczywiście potrafisz, śmiało spróbuj sam przygotowywać posiłki na wakacjach, a zauważysz, że Twoje wydatki będą znacznie mniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here