Jaki plecak wziąć w góry na wycieczkę

Z pewnością niejeden raz zastanawiałeś się, jak odpowiednio dobrać plecak na górską wycieczkę. Te zwykłe, które nosisz na co dzień, nie mają funkcjonalnych kieszeni czy też pasa biodrowego, który jest bardzo przydatny przy dłuższej wędrówce. Nieprzyjemne jest też noszenie zbyt dużego, niedopasowanego plecaka. Jak zatem wybrać ten najlepszy dla siebie?

Plecak turystyczny powinien być odpowiednio duży

Wybierając plecak, należy przede wszystkim zastanowić się, co musisz do niego spakować. Jeśli wybierasz się tylko na jednodniową wycieczkę, zabierzesz mniej niż gdybyś planował dłuższy wypad. Kwestia doboru pojemności, to sprawa bardzo indywidualna. Na tak krótką wędrówkę polecane są plecaki do 40 litrów. Bez problemu zmieścisz w nim jedzenie, butelki z wodą oraz dodatkowe ubranie. Jeśli twoja wspinaczka zajmie jedynie kilka godzin, możesz wybrać 20-litrowy plecak. Tutaj będziesz potrzebował zdecydowanie mniej prowiantu, dlatego mniejszy plecak powinien się dobrze spisać.

Wędrówki po górach to świetny czas na spędzenie go z rodziną. Dobrze jest, gdy najmłodsi noszą własne bagaże na swoich plecach. Nie tylko odciąża to rodziców, ale również jest to nauka samodzielności. Jaki plecak górski będzie właściwy dla twojego dziecka? Musi być dopasowany do możliwości malucha – jego postury i wieku. Odpowiedni system nośny ustrzeże przed problemami z kręgosłupem.

Plecak górski musi być praktyczny

Pojemność to nie jedyna kwestia, o której należy pamiętać, żeby wybrać odpowiedni plecak. Powinien być on również elastyczny – nawet taki o mniejszym rozmiarze musi pomieścić potrzebne rzeczy. Najlepiej, żeby w środku panował porządek. Wtedy będzie łatwiej znaleźć dany przedmiot i nie tracić czasu na jego szukanie. W tym pomogą ci dodatkowe przegrody. Poza tym warto mieć boczne kieszenie, które ułatwią przechowywanie drobiazgów.

Zastanawiając się, jaki plecak w góry będzie dla ciebie najlepszy, weź pod uwagę to, z czego jest zrobiony. Nieprzewidywalna pogoda wymaga, żeby być przygotowanym na każde warunki. Dlatego warto zainwestować w dobrej jakości materiały. A jeśli nie do końca im ufasz i obawiasz się, że twoje rzeczy mogą zmoknąć, wybierz model wyposażony w przeciwdeszczowy pokrowiec.

Noszenie bagażu musi być wygodne

Jaki plecak wybrać na jednodniowe wycieczki w góry? Taki, który nie będzie obciążeniem dla twoich pleców! Za wygodę w noszeniu odpowiada tutaj system nośny. Ważne jest, żeby ten w wybranym modelu był naprawdę dobry. Inaczej ryzykujesz bólem mięśni i stawów. W efekcie może to zaważyć na tym, że całkowicie zrezygnujesz z tego typu aktywności. System nośny dobrej jakości znacząco odciąży plecy, dlatego nie warto na nim oszczędzać, nawet jeśli nie wybierasz się na długą wyprawę. Zastanawiając się, jaki plecak wybrać w góry na jeden dzień, zwróć szczególną uwagę na to właśnie udogodnienie.

Wybór odpowiedniego plecaka może wydać się trudny, ale niekoniecznie musi taki być. Powinieneś tylko dokładnie przeanalizować swoje potrzeby. Pamiętaj, że warto zainwestować w dobry plecak, nawet jeśli potrzebujesz go jedynie na krótką wędrówkę.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here