okularki pływackie

Jeżeli lubimy chodzić na basen, to na pewno elementem który będzie nam niezbędny są okularki pływackie. To właśnie nim możemy uniknąć podrażnienia oczu, czy też zapalenia spojówek. Pływanie bez okularów może być naprawdę niebezpieczne, ponieważ woda która znajduje się w basenie może mieć w swoim składzie niebezpieczne bakterie, wirusy, czy też chloraminy. Warto wiedzieć, że również pH wody w basenie jest niebezpieczne dla naszych oczu, ponieważ jest albo za wysokie, albo też za niskie. W takim wypadku koniecznie musimy zainwestować w odpowiednie okularki pływackie.

Czy okulary do pływania są niezbędne?

Jeżeli kompletujemy nasz ekwipunek na basen, to obowiązkowo musimy ze sobą wziąć strój kąpielowy, czepek, wygodne klapki, jak również koniecznie powinniśmy zabrać ze sobą także okularki pływackie. Jet to bardzo ważne, ponieważ tak jak już zostało nadmienione powyżej, podczas pływania nasze oczy są narażone na podrażnienia, do których dochodzi na skutek zbyt wysokiego, czy też zbyt niskiego pH wody. Jeżeli zakładamy okulary, to tym samym chronimy oczy przed nieprzyjemnym pieczeniem i reakcjami alergicznymi.

Jak dobrać rozmiar okularów do pływania?

Jeżeli chcemy kupić odpowiednie okularki pływackie, to na pewno podstawowym kryterium, jakie musimy wziąć pod uwagę jest właściwy rozmiar. Jeżeli okulary będą źle dopasowane, to wówczas nie spełnią swoich funkcji, gdyż za małe będą uciskać, a za duże przepuszczają wodę. Rozmiar musimy dobrać do wielkości oczodołu, a przy tym trzeba zwrócić uwagę na szerokość szkieł, których niestety nie możemy wyregulować. Jeżeli okularki zostały dobrze dopasowane, to wówczas będą obejmować całe oczy, a jeżeli je przyciśniemy mocniej do twarzy, to na kilka sekund się przysysają. Jeżeli będą nas uwierać, to oznacza że są za małe, a jeżeli będą nam spadać do dociśnięciu do oczodołów, to oznacza że są za duże.

Wybór okularów do pływania – na co zwrócić uwagę?

Jeżeli okularki pływackie zostały dobrze dobrane, to wówczas nie będą się zsuwać, nie będą uciskać i nie będą też przeciskać. Jeżeli zastanawiamy się, czym kierować się przy wyborze odpowiednich okularów, to koniecznie musimy wziąć pod uwagę to, czy są one odpowiednio dopasowane do wielkości i kształtu głowy, jak również kluczowy jest materiał, z którego są zrobione. Warto zdecydować się na takie okulary, które wyposażone są między innymi uszczelki zrobione z elastycznego i nietoksycznego silikonu, który zapewni ich doskonałą wytrzymałość, długą żywotność oraz minimalny ucisk i dobre dopasowanie do twarzy. Do tego, powinny być wyposażone w dobrą regulację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here