urlop nad morzem

Polskie morze praktycznie przez cały rok jest oblegane przez turystów. Nie znaczy to, że nie można znaleźć miejscowości, które są spokojne i oddalone od miejskiego zgiełku. Gdzie udać się na zimowy wypoczynek, gdy marzymy o ciszy i spokoju?

Rozewie

Niedaleko Władysławowa jest mała miejscowość, w której znajduje się słynna czerwono-biała latarnia morska. Rozewie, bo o nim mowa, to miejscowość turystyczna, która znajduje się na terenie Rezerwatu Przylądek Rozewie, na którym zachwyca wspaniały, stary las, gdzie 200-letnie buki górują nad całą okolicą. Plaża w Rozewiu nie należy do najszerszych. Warto również pamiętać, że znajduje się na niej dużo kamieni. Jest to idealny teren dla osób, które uwielbiają nadmorskie spacery, ciszę i kontakt z przyrodą. Apartamenty nad morzem to idealna baza wypadowa na zimowe wycieczki.

Mielenko

Mielno zna każdy. Mielenko już nie i to jest właśnie największy urok tej małej, przyjemnej miejscowości, w której zatrzymał się czas. Mielenko to miejscowość, która jest nieopodal gwarnego i uwielbianego przez wczasowiczów Mielna. Wynajem domku letniskowego w tej nadmorskiej miejscowości to szansa na wypoczynek i regenerację sił. Latem warto również wykorzystać piękną plażę, której drobny piasek zachęca do leniuchowania.

Dębki

Stara osada rybacka, w której nadal zachowały się chaty rybackie z XIX wieku to gratka dla wielu turystów. Domki letniskowe są wkomponowane w otoczenie, które nadal jest pełne dzikiej roślinności. Dużą atrakcją jest plaża. Ujście rzeki Piaśnicy stworzyło malowniczy zakątek, w którym leniwie rzeka dostaje się do morza. Jest to idealne miejsce odpoczynku dla rodzin z dziećmi, które mogą bezpiecznie taplać się w płytkich i ciepłych wodach rzeki. Rodzice nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo swoich maluchów. W Dębkach można wynająć polecane przez nas domki letniskowe slonecznakajuta.pl, na których terenie znajduje się wyjątkowy plac zabaw dla maluchów, ale jest to również miejsce do odpoczynku idealne dla dorosłych i oddalone od zgiełku nadmorskiego życia.

Odpoczynek w nadmorskiej miejscowości to duża atrakcja nie tylko latem, ale również w okresie zimowym. Warto pamiętać, że to właśnie w mroźne i wietrzne dni Bałtyk wydziela najwięcej jodu, który jest niezbędny dla naszego organizmu. Zimowe wczasy nad morzem mają dobry wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here