Kraków
fot. pexels.com

Planujesz spędzić aktywne wakacje. Nie wiesz gdzie udać się na miejsce wyjazdu, a wakacje w Trójmieście nie są dedykowane dla ciebie? Idealnym miejscem na urlop będzie dla ciebie Kraków. Dlaczego właśnie to miasto? Co roku do dawnej stolicy polski przyjeżdżają setki turystów, aby móc zobaczyć na żywo, piękne zabytki tego miasta.

Co warto zobaczyć w Krakowie

Jeśli zależy Ci, żeby zobaczyć najpiękniejsze miejsca Polski, to właśnie jest nim Kraków. To idealne miejsce z niesamowitą historią i piękną architekturą, która zachwyci niemal każdego turystę. Co jest zatem warte uwagi w Krakowie?

Zamek królewski – Wawel

Katedry królewskiej, chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Każdy o niej słyszał, choćby na lekcjach historii czy języka polskiego. To właśnie tam odbywało się bardzo dużo koronacji, ale także i pogrzebów władców polski. Jest to niemal obowiązkowy punkt na mapie Krakowa, którego nie da się pominąć, zwiedzając to miasto podczas swojego urlopu.

Kościół mariacki

Jest to centralny punkt Krakowa. To właśnie tam znajduje się ceglany kościół, który zapiera dech w piersiach zaraz po pierwszych odwiedzinach w jego wnętrzu. Co godzinę możemy usłyszeć wtedy z wieży mariackiej hejnał, którego historię nie musimy chyba przypominać.

Podziemia rynku w Krakowie

Od kilku lat dla turystów udostępnione są do zwiedzania, podziemia krakowskiego rynku. To właśnie tam znajdziemy nowoczesną i multimedialną wystawę, która znajduje się kilka metrów pod ziemią w okolicach Sukiennic. Znajdziemy tam kilkanaście tysięcy różnych eksponatów, które są głównie związane z prowadzonym dawniej handlem soli, ołowiu i miedzi. Ale to jednak nie wszystko. W eksponatach tych, zostały ujęte elementy życia codziennego Krakowa, a także ich mieszkańców.

Sukiennice

Mówiąc o Krakowie, nie da się pominąć samego serca krakowskiego rynku, w którym znajdują się Sukiennice. To wielka hala targowa, która została wybudowana w samym centrum rynku już w XIII wieku. To właśnie tam, każdego roku zjeżdżają się tysiące turystów, którzy chętnie dokonują zakupów. Możemy zakupić tam nie tylko lokalne pamiątki, ale również ubrania, kapcie czy kolorowe chusty.

Smocza jama

Odwiedzając Kraków nie można zapomnieć również o legendzie smoka wawelskiego. Jest ona nam znana już od dziecka. Według legendy w smoczej jaskini zamieszkiwał kiedyś smok, który zagrażał miastu przez wiele miesięcy. Po wielu latach dla upamiętnienia całej legendy stworzono rzeźbę, która przedstawia smoka wawelskiego. Jest to kluczowe miejsce warte odwiedzenia, szczególnie dla rodziców z dziećmi a także wycieczek szkolnych.

Jeśli zależy Ci na pamiątkowych zdjęciach z Krakowa, warto również przejść się bulwarami wiślanymi i to właśnie tam zrobić pamiątkowe zdjęcia o zachodzie lub wschodzie słońca. Jeśli jednak aktywne wakacje interesują Cię bardziej, spróbuj przejechać na rowerze wzdłuż całych bulwarów wiślanych, a na pewno odczujesz dużą satysfakcję. Organizacja wyjazdu do Krakowa na pewno nie będzie dla Ciebie trudna. Spróbuj skorzystać z aplikacji booking.com i zarezerwować wyjazd już teraz. Nie czekaj do ostatniej chwili. Spraw sobie tą przyjemność i zorganizuj wyjazd z ukochanym w dawną stolicę Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here