hotel
fot. pexels.com

Wyjeżdżając na wakacje decydujesz się na pobyt w hotelu? Nie wiesz jednak co ze sobą zabrać, a tym bardziej nie orientujesz się co może ci się przydać? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, gdzie możesz znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Aby sprawdzić, co konkretnie oferuje ci hotel, warto zajrzeć do aplikacji, z której korzystałeś podczas rezerwacji noclegu. Jeśli robiłeś to poprzez telefon, zapewne użyłeś do tego mobilnej wersji booking.com. Jest to najpopularniejsza aplikacja do rezerwacji noclegów, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Korzystając z aplikacji booking.com, jeśli chcesz sprawdzić co dokładnie oferuje ci hotel, otwórz swoją aplikację na telefonie, a w zakładce „Twoje rezerwacje”, znajdziesz interesujące Cię informacje.

Załóżmy jednak, że rezerwowałeś hotel telefonicznie i nie jesteś pewien co dokładnie wchodzi w skład Twojej ceny, a nie masz możliwości skontaktowania się z recepcją hotelową. Zastanawiasz się więc, co możesz spakować ze sobą i co konkretnie przyda Ci się w hotelu.

Ręczniki

Możesz być pewien, że w każdym pokoju hotelowym, dla gości zapewniany jest ręcznik, a także podstawowe kosmetyki. Są to najczęściej mydło, szampon do włosów, jak i żel pod prysznic. Zdarzają się również sytuacje, że obsługa hotelowa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i w ich pokojach zostawiają przygotowane suszarki do włosów, czasami szlafroki i kapcie.

Musisz być jednak świadomy tego, że wszystko zależne jest od tego, jaką politykę prowadzi dany hotel i w jaki sposób dba o swoich klientów. Zdarzają się sytuacje, że w niektórych hotelach, nie zostanie zapewniony ci ekspres do kawy w pokoju, bądź czajnik do zaparzenia herbaty. Wszystko to zależy od wybranego przez Ciebie pokoju (a także wybrania konkretnej oferty).

Im bardziej obszerną ofertę wybierzesz, a co za tym idzie wyższą cenę zapłacisz, tym więcej dodatków i udogodnień spotka Cię w pokoju.

Balkon

Jeśli interesuje Cię, pokój z balkonem, to warto upewnić się czy wybrany przez Ciebie hotel oferuje takie pokoje w swoim pakiecie. Niestety duża część hoteli, nie posiada w swojej ofercie handlowej ofert z balkonem. Dlatego jeśli jesteś osobą palącą lub po prostu potrzebujesz dostępu do świeżego powietrza, upewnij się że dany hotel może Ci to zapewnić.

Telewizor

W większości przypadków, wszystkie pokoje hotelowe mają w swoim wyposażeniu telewizor. Jest to również kwestia indywidualna każdego hotelu i nie wykluczone, że zdarzy się sytuacja, że po twoim zameldowaniu w hotelu, rozczarujesz się brakiem telewizora w pokoju. Dlatego, aby tego uniknąć, warto przed dokonaniem ostatecznej rezerwacji, uzgodnić wszystko z recepcją hotelową. Dzięki temu po Twoim przyjeździe, możesz oczekiwać tylko pozytywnego zaskoczenia, a nie rozczarowania.

Negocjacje

Każdy hotel jest inny, podobnie jak i recepcja hotelowa. Dlatego, jeśli masz jakieś specjalne życzenia, możesz o tym porozmawiać z osobą odpowiedzialną za Twoją rezerwację, która dopilnuje, abyś dostał taki pokój jakiego oczekujesz. Pamiętaj że przez telefon również możesz dowiedzieć się wielu istotnych dla Ciebie informacji. Nigdy nie bój się pytać, a także oczekiwać, ponieważ nie często zdarza nam się organizować wakacje. Dlatego warto organizację przeprowadzić perfekcyjnie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBezpieczeństwo na wakacjach
Następny artykułWakacje grupowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here